Tiesa.com   |   BNS   |   2017-10-27

Katalonija paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos

  
Katalonija paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos
© Facebook nuotr.
Katalonija nori atsiskirti nuo Ispanijos, ši regiono nepaleidžia.
Rezoliucijoje nurodoma pradėti nepriklausomybės įgyvendinimo procesą

Katalonijos parlamentas penktadienį balsavo už regiono nepriklausomybės nuo Ispanijos deklaraciją ir respublikos paskelbimą, Madridui ruošiantis įvesti tiesioginį valdymą šiame pusiau autonominiame regione ir siekiant išlaikyti jį savo sudėtyje.

jos deklaracijos paskelbimą balsavo 70 iš 135 regiono parlamento narių, 10 pasisakė prieš ir dar du susilaikė. Katalonijos opozicijos nariai prieš balsavimą paliko salę, protestuodami prieš deklaraciją, kurios neturėtų pripažinti nei Madridas, nei užsienio valstybės.
Netrukus Ispanijos Senatas patvirtino tiesioginio valdymo Katalonijoje įvedimą.
 
Dešimtys tūkstančių nepriklausomybės šalininkų prie Katalonijos parlamento penktadienį džiaugsmingai sutiko žinią, kad atsiskyrimo siekiantys parlamentarai balsavo už nepriklausomybės nuo Ispanijos paskelbimą.
 
Stebėję parlamento sesiją ir balsavimą dviejuose milžiniškuose ekranuose, žmonės plojo ir šaukė kataloniškai „nepriklausomybė“, paskui visi ėmė giedoti savo krašto himną, daugelis laikė iškėlę kumščius.
 
Rezoliucijoje nurodoma pradėti nepriklausomybės įgyvendinimo procesą, kuriame numatyta parengti naujus svarbiausius Katalonijos įstatymus ir pradėti derybas „lygiomis teisėmis“ su Ispanijos valdžia dėl bendradarbiavimo .
Tuo tarpu Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy (Marianas Rachojus) po balsavimo Katalonijoje pareiškė „atkursiąs teisėtumą“ Katalonijoje.
 
„Aš prašau visų ispanų, likite ramūs. Įstatymo viršenybė atkurs teisėtumą Katalonijoje“, – parašė jis tviteryje tuoj po katalonų asamblėjos balsavimo, deklaravusio nepriklausomybę.
 
Tuo metu Madride Ispanijos Senatas patvirtino vyriausybės siūlymus įvesti tiesioginį Katalonijos valdymą iš centro. Laukta, kad dauguma senatorių suteiks premjerui M. Rajoy'ui galias taikyti precedento neturinčias priemones, taip pat ir Katalonijos prezidento Carleso Puigdemont'o (Karleso Pudžemono) bei jo ministrų kabineto atstatydinimą.
 
Ispanai nepritaria nepritaria regionų nepriklausomybė siekiams; tad vyriausybė rengia priemones valdžiai perimti Katalonijoje. Lig šiol nė viena šalis nėra pritarusi Katalonijos atsiskyrimui.
  

Žymos: Ispanija, Nepriklausomybė, Katalonija

Komentarai

Naujausi straipsniai