tiesa.com   |   2013-10-31

Kas įtakingiausias pasaulyje?

  
Kas įtakingiausias pasaulyje? JAV prezidentas B. Obama užleido lyderio pozicijas.

Paskelbtas pasaulio įtakingiausių žmonių sąrašas. Jame įvyko galingiausių pasaulio valstybių vadovų rokiruotė. Manoma, kad tam daugiausiai įtakos turėjo krizė Sirijoje ir JAV kelių savaičių sąstingis.

 Pirmoje vietoje, kaip įtakingiausias pasaulio žmogus, - Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Ekspertų teigimu, iš lyderio pozicijų JAV prezidentą Baracką Obamą jis išstūmė dėl vaidmens per Sirijos krizę. Kai B. Obama raginos Sirijos rėžimą sunaikinti cheminį ginklą mainais į tai, kad JAV nepanaudotų karinės jėgos. Tuo tarpu V. Putinas pasiūlė sprendimą, kaip tai padaryti, ir pasiskelbė galėsiąs būti atsakingas už tai, kad viskas būtų atlikta tinkamai. Šią savaitę pasirodė žiniasklaidoje pasirodė naujienos, kad ginklas sunaikintas.
Jeigu jau aiškiau, kodėl V. Putinas yra numeris vienas, tai kodėl B. Obama – antras? Teigiama, kad daugiausiai tam įtakos turėjo daugiau nei dviejų savaičių sąstingis Jungtinėse Valstijoje, kai politikams nesugebėjus susitarti dėl skolinimosi reitingo didinimo, užsidarė daugybė valstybinių įstaigų, o jų darbuotojai buvo priversti eiti nemokamų atostogų. Gyvenimas vienoje galingiausių valstybių buvo paralyžuotas nuo spalio pradžios iki vidurio.
 
Naujas skolinimosi planas buvo patvirtintas likus vienai dienai iki galutinio termino, kai būtų reikėję skelbti apie JAV bankrotą. Nors pasak ekspertų, tam nebuvo net teorinės tikimybės, o toks užsispyrimas tebuvo politikų žaidimo dalis, tačiau susiklosčiusi situacija su visomis jos pasekmėmis, laikoma kaip B. Obamos silpnumo požymis.
 
Taigi pagrindinė kova vyko tarp šių dviejų politikų, o trečią vietą užėmė dar vienos valstybės-milžinės vadovas Kinijos vadovas Xi Jinpingas. Į „Forbes“ kasmet sudaromą įtakingiausių žmonių sąrašą šiemet pateko net 8 žurnalistai.
 
  

Žymos: JAV, Barack Obama

Komentarai

Naujausi straipsniai