Tiesa.com   |   2013-01-30

Karalienė užleidžia sostą sūnui

  
Karalienė užleidžia sostą sūnui Karalienė Beatrix po 33 karaliavimo metų traukiasi iš sosto.

Olandijos karalienė Beatrix traukiasi sostą užleisdama sūnui Willemui-Alexanderui. Santūrieji olandai dėkoja, kaip jie patys sako, gerąjai karalienei už tris valdymo dešimtmečius ir kol kas be didelio džiaugsmo žada pasitikti naująjį karalių. Kol kas daug daugiau simpatijų jau turi jo žmona, Argentinoje gimusi princo sutuoktinė Maxima.

Karalienė apie savo sprendimą pranešė šios savaitės pradžioje kreipdamasi į televozijos žiūrovus ir radijo klausytojus. Teigiama, kad karalienės kalbą girdėjo daugiau nei 8 milijonai olandų. Šį ketvirtadienį karalienė šventė 75-erių metų jubilietų ir, anot jos: „Gimtadienis ir monarchijos 200-osios metinės 2013 metais yra priežastys man atsistatydinti“.
Nors olandai dėl karališkosios šeimos narių iš proto nėjo niekada ir daugelis žmonių nelabai ką gali pasakyti apie pačią karalienę Beatrix, bet yra įsitikinę, kad ji buvo gera žmonėms ir puikiai atstovavo savo šaliai, todėl yra gerbiama ir užsitarnavo poilsį.
 
Princas Willemas-Alexanderis Nyderlandų karaliumi bus karūnuotas šių metų balandžio 30 dieną. Olandai į jį skeptiškai žiūri ne be priežasties. Būsimasis karalius jau 15 metų bando taisyti savo kaip alaus mėgėjo ir pramogautojo įvaizdį. Willemas-Alexanderis vedęs Maximą uoliai laikosi duotų santuokos įžadų ir vadina save šeimos žmogumi. Tuo tarpu princesė olandų simpatijas užkariavo mokydamasi olandų kalbos ir nuolat domėdamasi tradicijomis bei paprastų žmonių gyvenimu.
 
 
  

Žymos: Olandija, Karalienė, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai