Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-07-29

Kalifornijoje per maisto festivalį siautėjo ginkluotas užpuolikas: nušovė 3 žmones, dar 12 sužeisti

  
Kalifornijoje per maisto festivalį siautėjo ginkluotas užpuolikas: nušovė 3 žmones, dar 12 sužeisti
© Twitter.com

Kalifornijos šiaurėje mažiausiai trys žmogus žuvo ir dar apie 12 buvo sužeisti sekmadienį per šaudymą kasmetinėje maisto šventėje Gilrojaus mieste, pranešė vienas vietos tarybos narys.

Gilrojaus miesto tarybos narys Dionas Bracco sakė naujienų agentūrai "The Associated Press", kad šie skaičiai tebėra preliminarūs.
Šis trijų dienų festivalis, vykstantis maždaug už 48 km į pietryčius nuo San Chozės, yra visose Jungtinėse Valstijose žinomas renginys, pritraukiantis daugiau kaip 100 000 lankytojų. Per šią šventę siūloma vaišintis įvairiausiais patiekalais, rengiamos maisto gamybos varžybos ir vyksta koncertai.
 
Sekmadienis buvo festivalio paskutinioji diena.
 
Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti žmonės, mėginantys pabėgti į saugią vietą.
 
„Gilrojaus policijos departamento ir visos bendruomenės širdys – su šiandienos šaudynių per Česnakų festivalį aukomis“, – nurodė vietos teisėsaugos tarnyba.
 
Televizija „NBC News“ citavo įvykio liudininkę Julissa Contreras, sakiusią, kad į ketvirtą dešimtį įžengęs baltasis vyras pradėjo pliekti iš šautuvo.
 
„Mačiau jį šaudantį visomis kryptimis. Jis nesitaikė į ką nors konkrečiai. Tiesiog pasisukdavo iš kairės į dešinę, iš dešinės į kairę“, - moteris pasakojo NBC.
 
Dienraštis „The Mercury News“ rašo, kad šūviai aidėjo festivaliui baigiantis.
Scenos padėjėjas Shawnas Viaggi pasakojo laikraščiui, kad išgirdęs „garsų pokšėjimą“ krito ant žemės.
 
„Sušukau: „Tai tikras ginklas, nešdinkimės iš čia!“ Tuomet pasislėpėme po scena“, – „Mercury“ citavo Sh. Viaggi.
 
13-metė Evenny Reyes sakė laikraščiui: „Mes išeidinėjime ir pamatėme vieną vaikiną, kuriam koja buvo perrišta skarele, nes jis buvo pašautas. Žmonės gulėjo ant žemės ir verkė.“
 
„Ant žemės buvo mažas sužeistas vaikas. Žmonės svaidė stalus ir kirpo tvoras, kad ištrūktų“, - pridūrė E. Reyes.
 
„Dėkingas specialiosioms tarnybos, esančioms įvykio vietoje Gilrojuje, ir savo mintis skiriu šio beprasmiško smurto aukoms“, - per „Twitter“ parašė senatorė Kamala Harris, siekianti tapti Demokratų partijos kandidate į prezidento postą per 2020 metų rinkimus.
Jungtinėse Valstijose neretai įvyksta šaudynių, tačiau, nepaisant daug rūpesčių visoje šalyje keliančio ginkluoto smurto, pastangos spręsti šią problemą federaliniu lygiu iki šiol nuolat strigdavo.
 
 
 
  

Žymos: Maisto festivalis, Kalifornija, ginklas, ginkluotas užpuolkas, šaudynės,

Komentarai

Naujausi straipsniai