Tiesa.com   |   2015-08-04

Kaliforniją siaubia pražūtingos liepsnos

  
Kaliforniją siaubia pražūtingos liepsnos
© Kalifornijoje dabar dirba apie 9 tūkst. ugniagesių, tačiau jiems kol kas ugnies pažaboti nesiseka.
wikimedia.org
Su ugnimi kovoja ne tik vietiniai, bet ir iš kitų valstijų atvykę ugniagesiai.

Parako statinė – taip šiomis dienomis amerikiečiai ir gaisrininkai bei gelbėtojai vadina vieną JAV valstijų – Kaliforniją. Dėl didelės sausros ir neatsakingo žmonių elgesio su ugnimi atsivėrė tikras pragaras. BBC pranešė, kad tūkstančiai valstijos gyventojų jau paliko savo namus, dar daugybės laukia toks pats likimas.

Nors Kalifornijoje dabar dirba apie 9 tūkst. ugniagesių, tačiau jiems kol kas ugnies pažaboti nesiseka. Su ugnimi kovoja ne tik vietiniai, bet ir iš kitų valstijų atvykę ugniagesiai. Vienas jų, iš Pietų Dakotos, žuvo praėjusią savaitę.
Remiantis pateiktais duomenimis, užgesinta tik 5 proc. visų gaisrų. Negana to, kasdien pranešama apie didžiulius naujus gaisro židinius. Dėl kai kurių jų būna kalti žmonės.
 
Bene didžiausias gaisras į šiaurę nuo San Francisko - vadinamsis Rocky gaisras - jau pasiglemžė 233 kvadratinius kilometrus žemės.
 
Didžiuliai ir pražūtingi gaisrai Kalifornijoje ne naujiena, ugnis kasmet niokoja ne tik miškus, bet ir kaimus, miestus. Tiesa, šiemet jie ypatingai dideli ir sunkiai suvaldomi dėl sausros ir nuolat pučiančio vėjo.
 
 
 
  

Žymos: JAV, Gaisras, Kalifornia, ugniagesiai

Komentarai

Naujausi straipsniai