Tiesa.com   |   2012-10-24

Kairas garsėja kaip priekabiautojų miestas

  
Kairas garsėja kaip priekabiautojų miestas Egipte seksualinis priekabiavimas jau tapo baisia ir vietinių moterų, ir užsieniečių kasdienybe.

Arabų šalyse su diktatūros nuvertimu neramumai nesibaigė. Egipto sostinės Kairo pagrindinėje Tahriro aikšteje neramios demonstracijos jau tampa kasdienybe. Dažnai jos baigiasi susirėmimais su policija, neretai nuskamba kaip smurto proveržiai ir prievartos akcijos prieš moteris. Viena istorija, šį kartą su laiminga pabaiga, pasaulį apskriejo šią savaitę: Prancūzijos televizijos žurnalistę įsiutusių vyrų minia užpuolė ir bandė išprievartauti tiesioginio eterio metu.

Šalies vyrai susirinko protestuoti į miesto aikštę po to, kai Vyriausybė paskelbė planus visame Kaire įrengti vaizdo kamerų tinklą, kuris padėtų sučiupti prie jaunų merginų seksualiai priekabiaujančius įkyruolius. Tai pastaruoju metu ypač didelė problema musulmoniškame krašte, kur seksualinis priekabiavimas tampa kiekvienos egiptietės kasdienybe, pranešė „The Independent“. Skelbiama, kad priekabiautojų veidai būtų viešinami per televiziją ir internete.
Išpuolis prieš prancūzę
 
Sonią Dridi, kuri dirba „France 24“ televizijoje, praėjusią savaitę jaunų vyrų gauja apsupo tuomet, kai ji rengė reportažą iš Egipto sostinės. Kelias minutes jie grabinėjo moterį, kol ją išgelbėjo kitas reporteris. „Buvau visur apgrabinėta“, – vėliau sakė ji. Nuo įsiutusių vyrų prancūzei ir ją gelbėjusiam egiptiečiui operatoriui, kuris ir nutempė ją į saugią vietą, pavyko pasislėpti netoliese esančioje kavinėje. Jos darbuotojai atskubėjo į pagalbą ir greitai užrakino kavinės duris, užtraukė apsaugines žaliuzes. Tačiau sužvėrėjusių mitingo dalyvių tai neagrasė: jis dar ilgai daužė į užeigos duris reikalaudami įleisti vidun. Užsimaskavusiems bėgliams pavyko įsėsti į taksi, tačiau kažkas iš vyrų minios automobilį pastebėjo ir dar kurį laiką vijosi.
 
Tai jau ne pirmas toks incidentas, kuris sulaukia ne tik pasaulinio dėmesio, bet ir visuotinio pasmerkimo. Birželį šioje aikštėje įsiutusių vyrų gaujos sumušė ir apgraibė dešimtis moterų, kurios protestavo prieš seksualinį priekabiavimą. Kairo centre bandymus išžaginti patyrė dar kelios žurnalistės. Ypač žiauriai nuskambėjo ir praėjusiais metais surengtas viešas išsityčiojimas, kai toje pačioje Tahriro aikštėje vykusiame mitinge sulaikytoms moterims jas sučiupę kariškiai atliko „skaistybės patikras“.
 
Daugelio egiptiečių nevilčiai, jų šalis, o ypač Kairas, pradėtas sieti su seksualiniu priekabiavimu.
Dažnai cituojama 2008 metų ataskaita, kurią parengė viena nevyriausybinė organizacija, parodė, jog kada nors seksualinį priekabiavimą šioje šalyje yra patyrę 83 proc. Egipto moterų ir 98 proc. moterų užsieniečių.
 
 
 
 
  

Žymos: Pasaulis, Išpuoliai, Kairas,

Komentarai

Naujausi straipsniai