Tiesa.com   |   2013-08-09

Juodos dienos Graikijai dar nesibaigė

  
Juodos dienos Graikijai dar nesibaigė Bedarbystė Graikijoje – vienas didžiausių sunkumų vis dar silpnėjančiai ekonomikai.

Graikijai dar liko nemažai sunkumų, kuriuos šalis turi įveikti besivaduojant iš ekonominės krizės. Kaip laikraščiui „The Independent“ sakė Graikijos politikai, nors šalis intensyviai atkūrinėja ekonomiką, tačiau artimiausiu metu jie sieks, kad nuo taupymo jau būtų galima pereiti prie atsigavimą skatinančių priemonių.

Vienas didžiausių graikų galvos skausmų – tai rekordinis nedarbas. Balandžio pabaigos duomenimis, oficialių bedarbių skaičius čia išaugo iki 1,381 mln. žmonių, o tai sudaro 27,6 proc. darbingų šalies gyventojų skaičiaus, praneša Graikijos statistikos agentūra ELSTAT. Prieš mėnesį bedarbių skaičius neviršijo 27 proc., o, pavyzdžiui, 2008 m. gegužę bedarbių dalis Graikijoje buvo daugiau nei milijonu mažesnė ir siekė 357 tūkstančius.
Labiausiai nedarbo šmėkla kirto moterims. Šalyje jos netenka darbo gerokai dažniau nei vyrai (31,6 proc., palyginti su 24,6 proc.). Dar vienas itin neigiamas ženklas – tai jaunimo nedarbas. Per praėjusius metus nuo 2012 m. gegužės jaunųjų bedarbių, ne vyresnių nei 24 metų amžiaus, dalis išaugo nuo 55,1 iki 64,9 proc., o bedarbių 24-34 metų amžiaus grupėje dalis padidėjo nuo 32,7 proc. iki 37,7 procento.
 
Guodžia bent jau tai, kad ūkis nebekrenta žemyn rekordiškai greitai ir tai jau šiokia tokia gera žinia. Numatoma, kad šiais metais šalies BVP sumažės dar 4,5 procento, o galbūt kitais metais net augs 0,6 proc. - tačiau pastarajai prognozei pagrįsti kol kas trūksta įrodymų.
 
Bet kol kas optimistinių prognozių nėra daug. Ekonomistų manymu, šie metai nebus išimtis ir šalies BVP susitrauks dar apie 4,5 proc.
  

Žymos: Euro zonos krizė, Krizė, Graikija

Komentarai

Naujausi straipsniai