Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-05-28

JAV traukinyje nužudyti musulmonę paauglę gynę vyrai

  
JAV traukinyje nužudyti musulmonę paauglę gynę vyrai
© Portlando policijos nuotr.
Įtariamasis neslėpė rasistinių pažiūrų ir mėgo marichuaną.
Vyras buvo žinomas dėl savo įsitikinimų, jog baltieji yra aukščiau kitų ir demonstravo nacistų gestus

Beprasmis ir žiaurus nusikaltimas penktadienį įvykdytas Jungtinėse Amerikos Valstijose – nuo rasisto musulmonę mergaitę gynę vyrai mirtinai subadyti peiliu.

Nusikaltimas įvykdytas Portlando mieste penktadienį po pietų. Į vietinio susisiekimo traukinį stotyje įlipus dviems paauglėms, iš kurių viena buvo su tradiciniu musulmonių galvos apdangalu, vagone buvęs vyras ėmė garsiai šaukti, jog visi musulmonai turi mirti.
Mergaites nuo agresyvaus keleivio stojo ginti trys vyriškiai, pareiškę, kad jos – tik vaikai. Tačiau tai jo nesustabdė, jis gynėjus puolė peiliu.
 
Du vyrai nuo patirtų sužalojimų mirė, vienas sunkiai sužeistas. Mergaitės išpuolio metu nenukentėjo. Įtariamasis netrukus sulaikytas. Tai – 35 metų Jerem’is Joseph’as Christian’as.
 
Kol kas jo elgesio motyvai neaiškūs, tyrėjų teigimu, įtariamojo „Facebook“ paskyra leidžia manyti, kad J. J. Christian’as jį galima priskirti kraštutinių pažiūrų rasistams. Vyras taip pat domėjosi komiksais, demonstravo mėgstantis marichuaną, policija taip pat informavo, jog jis buvo žinomas dėl savo įsitikinimų, jog baltieji yra aukščiau kitų, o per vieną viešą renginį demonstravo nacių pasisveikinimo gestą.
 
Vyrui antradienį teisme turėtų būti pareikšti kaltinimai dėl dviejų žmogžudysčių ir bandymo nužudyti, draudžiamo ginklo laikymo, grasinimo nužudyti.
Federalinio tyrimo biuro pareigūnai teigia, jog dar anksti šį nusikaltimą priskirti vidiniam terorizmui ar neapykantos nusikaltimui.
 
  

Žymos: JAV, Musulmonai, žudynės, portlandas

Komentarai

Naujausi straipsniai