BBC ir Tiesa.com inf.   |   2016-06-13

JAV šaudęs vyras jau buvo įtariamas ryšiais su terorizmu

  
JAV šaudęs vyras jau buvo įtariamas ryšiais su terorizmu 29-erių O. Mateenas išžudė mažiausiai 50 žmonių, dar 54 sužeidė.

Sekmadienio naktį Orlande, Floridos valstijoje mažiausiai 50 žmonių nušovęs Omaras Mateenas prieš tai du kartus jau buvo patekęs į federalinių agentų akiratį dėl galimų ryšių su terorizmu.

2013 m. gegužės mėnesį FTB susidomėjo O. Mateenu dėl jo komentarų apie ryšius su teroristais bendradarbiams. Dar kartą – 2014 m. dėl galimų ryšių su savižudžiu, kuris susisprogdino Sirijoje. Abu kartus jis buvo apklaustas, tačiau kaskart nuspręsta, kad grėsmės jis nekelia.
Su džihadistų organizacija siejama naujienų agentūra AMAQ taip pat pranešė, kad O. Mateenas – „Islamo valstybės“ kovotojas. Pranešimo kalba leidžia suprasti, jog Orlando šaulys greičiau buvo savarankiškai išpuolį suplanavęs asmuo, o ne „Islamo valstybės“ narys. Vis dėlto, JAV prezidentas Barackas Obama sakė, kad FTB šias žudynes tiria kaip teroro aktą.
 
Orlando tragedija yra didžiausias įvykdytas teroro aktas yra JAV teritorijoje nuo 2001 m. rugsėjo 11-osios ir daugiausiai aukų nusinešusios šaudynės JAV istorijoje. Į gėjų klubą „Pulse“ įsiveržęs 29-erių O. Mateenas išžudė mažiausiai 50 žmonių, dar 54 sužeidė. Po tris valandas trukusios įkaitų dramos įsiveržę pareigūnai šaulį nukovė.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai