Tiesa.com/BNS   |   2017-03-31

JAV prezidentas metė „Samsung“ dėl „iPhone“

  
JAV prezidentas metė „Samsung“ dėl „iPhone“
© vimeo.com
JAV prezidento D. Trump‘o naujas išmanusis telefonas neramina kibernetinio saugumo ekspertus.
Nepaisant to, kad „Apple“ gaminiai laikomi saugesniais, naujausi tyrimai parodė, kad „programišiams yra prieinami ir „iPhone“, ir telefonai su „Android“ operacine sistema“

Iki šiol JAV prezidentas Donald‘as Trump‘as naudojosi išmaniuoju „Samsung“ telefonu, kurį ką tik pakeitę kitu - „iPhone“ taip sukeldamas didelį galvos skausmą saugumo tarnybai.

Anot ekspertų, dabar Amerikos prezidentas tapo lengviau pasiekiamas programišiams.
Ypatingą rūpestį jiems kelia prezidento įprotis bendrauti „Twitter“ tinkle, kuris Baltuosiuose rūmuose laikomas naudingu.
„Galiu garantuoti, kad rusai ir kinai pasistengs iš anksto parengti puolimus“, – pareiškė kibernetinio saugumo specialistas John‘as Dickson‘as.
 
Anot jo, daug priklauso nuo to, kaip prezidentas naudojasi savo naujuoju įtaisu. „Jeigu „iPhone“ naudojamas tik vienu tikslu, tuomet viskas normalu, rizika yra minimali. Tačiau kai jį pradedate naudoti paieškai, diegti programas, kurti prieigą prie tų programų, tuomet tai tampa rimta problema“, – pažymėjo ekspertas.
 
Kalifornijos universiteto kibernetinio saugumo ekspertė Betsy Cooper mano, jog nepaisant to, kad „Apple“ gaminiai laikomi saugesniais, naujausi tyrimai parodė, kad „programišiams yra prieinami ir „iPhone“, ir telefonai, kuriuose įdiegta „Android“ operacinė sistema“.
 
Ekspertės vertinimu, kad būtų galima užtikrinti saugumą, „būtų geriau atsisakyti asmeninių paskyrų ir naudoti tik vyriausybės įrenginius bei saugias ryšio priemones“.
Nichol‘as Weaver‘is iš Tarptautinio kompiuterinių technologijų instituto taip pat mano, kad D. Trump‘ui pakeitus telefoną „su saugumu susijusi rizika gerokai sumažėja, bet galutinai neišnyksta“.
 
Nerimas dėl kibernetinio saugumo gerokai padidėjo po to, kai buvo gauti duomenys apie D. Trump‘o ir jo komandos telefonų pasiklausymą rinkimų kampanijos metu, taip pat po to, kai buvo nutekinti duomenys apie tai, kad JAV specialiosios tarnybos klausėsi Europos politikų, įskaitant Vokietijos kanclerę Angel‘ą Merkel, pokalbių telefonu.
 
 
  

Žymos: JAV prezidentas, Android, Donald Trump, iphone, apple, Samsung

Komentarai

Naujausi straipsniai