Tiesa.com   |   2013-07-19

JAV pramonės sostinė bankrutavo

  
JAV pramonės sostinė bankrutavo Detroite – tūkstančiai apleistų gyvenamųjų pastatų ir nebeveikiančių gamyklų.

Detroitas nesugebėjo atsitiesti ir paskelbė apie bankrotą. Pačiam didžiausiam JAV pramoės miestui skaudžiai smogė krizė iki kurios miestelėnai džiaugėsi geru gyvenimu, o jį užtikrino didelė pramonė. Dabar ant Detroito pečių – 15 mlrd. dolerių (39,53 mlrd. Lt) skolų, pranešė BBC.

Miesto vadovai baiminasi kreditorių puolimo, tarp kurių viešojo sektoriaus darbuotojai ir pensijų kaupimo fondai. Dabar laukiama teismo sprendimo, kuris turės nuspręsti, ar bus leista parduoti miestui priklausančius pastatus ir tokiu būdu bent šiek tiek sumažinti skolas.
Reikia pasakyti, kad Detroito bėdos – senos ir tai nėra vien dar nepasitraukusios pasaulinės ekonominės krizės skaudi įtaka. Pramonė buksavo jau kelis dešimtmečius, tačiau viskas smarkiai žemyn pradėjo ristis būtent prieš kelis metus. Tuo metu internete pasirodė ir nuotraukos, kuriose – tušti ir apleisti pastatai, namai – vaiduokliai. Remiantis BBC paskelbtais duomenimis, Detroite merdėja daugiau nei 70 tūkst. apleistų pastatų.
 
Politikai ir finansininkai sutaria, kad bankrotas – greičiausiai vienintelė išeitis, kuri leis miestui atsitiesti ir padės surasti lengvesnius kelius, kaip apmokėti sąskaitas. Detroito meras tikina, kad nors visi dabar išgyvena sunkius laikus, bet miesto darbuotojams ir toliau mokės algas bei teiks viešąsias paslaugas.
 
Taigi atrodo, kad bankroto jau bijo ne visi. Dabar labiau baiminamasi, kad iš miesto pasitrauks paskutiniai dideli verslai. Tam įtakos turi ir smarkus gyventojų skaičiaus mažėjimas. 2000-2010 metais iš miesto išsikėlė net 250 tūkst. žmonių.
 
Žmogžudysčių skaičius mieste šiuo metu didžiausias per pastaruosius 40 metų, o 2013 metų pradžioje dirbo vos trečdalis greitosios pagalbos automobilių.
 
Detroitas – didžiausias bankrutuojantis miestas. Tokią procedūrą jau yra praėję trys Kalifornijos valstijos miestai – Stoktonas, Mamot Leiksas ir San Bernardinas.
  

Žymos: JAV, Ekonomika

Komentarai

Naujausi straipsniai