Tiesa.com   |   2016-03-02

JAV: kandidatų grumtynės dėl posto intensyvėja

  
JAV: kandidatų grumtynės dėl posto intensyvėja
© Wikimedia.org/Flickr.com
Demokratai su H. Clinton ir respublikonai su D. Trumpu tęsia mūšius iki finalinės kovos rinkimuose l
JAV prezidento rinkimų maratone Superantradienis yra vienas svarbiausių ir esminių tarpinių finišų visoje distancijoje.

Amerikoje įtampa tarp kandidatų auga. Tarpinis finišas įvyko taip vadinamą Superantradienį, kovo 1-ąją, kai 11 valstijų pirminiuose rinkimuose savo valią bendruomenių sueigose pareiškė domokratai ir respublikonai.

Respublikonų pusėje, kaip ir prognozuota, sėkmė lydėjo nekilnojamojo turto magnatą Donaldą Trumpą. Skelbiama, kad jis laimėjo septyniose valstijose: Alabamoje, Arkanzase, Džordžijoje, Masačusetse, Tenesyje, Vermonte ir Virdžinijoje.
Pagrindinis šio kandidato oponentas Tedas Cruzas pergalę šventę labai svarbioje – Teksaso – valstijoje. Jis laimėjo ne tik gimtojoje valstijoje, bet ir Aliaskoje bei Oklahomoje. Toks posūkis antradienį T. Cruzui suteikė šiokios tokios vilties tolimesnėje kovoje, tačiau tuo pačiu dar kartą įrodė, kad D. Trumpo pozicijos itin stiprios ir jos kovo 1-ąją tik dar labiau sustiprėjo.
 
Panašiaip kaip T. Cruzas dabar jaučiasi ir kitas kandidatas – Marco Rubio. Jis nebuvo laikomas lyderiu, bet paskutinės vilties laimėti dar nepalaidojo. Antradienį M. Rubio laimėjo Minesotoje.
 
Demokratų stovykloje pergale Alabamoje, Arkanzase, Džordžijoje, Tenesyje, Teksase, Virdžinijoje ir Masačusetse, kaip ir tikėtasi, laimėjo Hillary Clinton. Jos varžovui Bernie Sanders sekėsi kiek prasčiau, nes pergalę jis šventė keturiose: Vermonte, Oklahomoje, Minsotoje ir Kolorade.
 
JAV prezidento rinkimų maratone Superantradienis yra vienas svarbiausių ir esminių tarpinių finišų visoje distancijoje. Nuo pasirodymo šiuose rinkimuose priklauso, kurį kandidatą partija pasirinks kaip pagrindinį savo atstovą varžantis dėl JAV prezidento postą. Dėl jo kandidatai surems pečius per lapkritį vyksiančius rinkimus.
Kovo 1-ąją paaiškėjo 20 proc. visų delegatų: 600 – respublikonų ir 1 000 – demokratų. Kad būtų nominuotas partijos kandidatu, respublikonų pretendentas turi gauti mažiausiai 1 237 delegatų balsų, o demokratų – 2 383.
 
 
  

Žymos: JAV, Prezidento rinkimai, demokratai, respublikonai

Komentarai

Naujausi straipsniai