Tiesa.com   |   2011-03-29

Japonijoje padėtis tebėra nenuspėjama

  
Japonijoje padėtis tebėra nenuspėjama Pirmadienį elektrinės teritorijoje penkiose vietose buvo rasta radioaktyvaus plutonio pėdsakų.

Japonijos ministro pirmininko Naoto Kano nuomone, situacija Japonijoje dėl sutrikusios veiklos Fukušimos branduolinėje jėgainėje išlieka nenuspėjama ir Vyriausybė turi dirbti „maksimaliai įtemptai“.

Tai jis pareiškė šiandien parlamento Aukštųjų rūmų biudžeto komisijos posėdžio metu.
Darbai Fukušimos -1 atominėje elektrinėje, esančioje už 240 km į šiaurę nuo Tokijo, stringa dėl labai aukšto radiacijos lygio vandenyje, kuris susikaupė antrojo energijos bloko požeminėse saugyklose, praneša Reuters. Radiacinės spinduliuotės lygis per valandą ten keturis kartus viršija maksimalią metinę normą, nustatytą avarijos padarinius šioje elektrinėje likviduojantiems darbuotojams.
Be to, pirmadienį elektrinės teritorijoje penkiose vietose buvo rasta radioaktyvaus plutonio pėdsakų, tačiau jo lygis kol kas nepavojingas.
 
Japonijos valdžia nepatvirtino sklindančių gandų, kad radioaktyvaus vandens iš Fukušimos elektrinės nutekėjo ir į jūrą, antradienį pranešė Japonijos agentūra Kiodo, remdamasi Japonijos atominio ir pramoninio saugumo agentūros duomenimis. Atominės elektrinės blokai yra pastatyti tik apie 50–70 metrų atstumu nuo Ramiojo vandenyno pakrantės.
 
Japonijos sveikatos ministerija nurodė visos šalies vandenvalos įmonėms nenaudoti lietaus vandens ir brezentu uždengti vandens saugyklas. Taip siekiama apsaugoti jas nuo radiacijos.
Pietų Korėjos aplinkosaugos aktyvistai kovo 28-ąją protestavo prieš atominių elektrinių (AE) veiklą. Praėjusią savaitę Pietų Korėja uždraudė maisto produktų importą iš regionų, esančių netoli Fukušimos atominės jėgainės. 
 
BBC pranešimais, radioaktyvių elementų pėdsakus ore užfiksavo Pietų Korėjos, Kinijos ir JAV pareigūnai.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai