tiesa.com   |   2013-12-10

Įtampa Ukrainoje auga

  
Įtampa Ukrainoje auga Maidano aikštėjė pakaitomis budi tūkstančiai proeuropietiškai nusiteikusių žmonių.

Proeuropietiškai nusiteikę ukrainiečiai nesitraukia. Jau antrą savaitę, dabar spaudžiant šalčiui, Kijevo pagrindinėje Maidano aikštėje pasikeisdami budi tūkstančiai žmonių. Įtampa auga kiekvieną dieną. Pikas buvo pasiektas šiomis dienomis, nes baigėsi valdžios duotas terminas, kai taikūs protestuotojai turėjo atlaisvinti Maidano aikštę, apleisti visus užimtus pastatus.

 Tiek ukrainiečiai, tiek pasaulis stebėjo sulaikę kvapą, nes buvo manoma, kad valdžia imsis savo įsakus įgyvendinti jėga, tačiau kol kas, kaip pranešė žiniasklaida, Kijeve sąlyginai ramu. Šiąnakt, manoma, kad dėl protestuotojų įsikišimo buvo sužeista apie dešimt taikių demonstrantų, tačiau didesnio jėgos proveržio nebuvo.
Šiandien į Ukrainos sostinę atvyko aukšti Europos Sąjungos politikai, o Viktoras Janukovyčius susitiko su trimis savo pirmtakais Leonidu Kravčiuku, Leonidu Kučma ir Viktoru Juščenka ir ieškojo būdų išsklaidyti įtampą šalyje. Dabartinis šalies vadovas pareiškė norą sėsti prie derybų stalo su opozicija, bet kol kas labai daug abejonių, ar susitikimo metu duoti pažadai turi realaus pagrindo.
 
„Tiesa“ primena, kad tūkstančiai ukrainiečių protestus pradėjo po to, kai šalies valdžia atsisakė pasirašyti sutartis su Europos Sąjunga. Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius pareiškė, kad ukrainiečiams būtų naudingiausi prisijungti prie Rusijos siūlomos Muitų sąjungos, kuri kuriama kaip alternatyva ES.
 
 
  

Žymos: Ukraina, Protestas,, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai