Tiesa.com/BNS   |   2017-06-29

Italija kratosi jūroje išgelbėtų migrantų

  
Italija kratosi jūroje išgelbėtų migrantų
© Pavlos Avagianos/Flickr.com
Italiją užplūdo jūroje išgėlbėti migrantai, su kurių srautais šaliai susidoroti per sunku.
Svarstoma uždrausti gelbėjimo laivams, plaukiojantiems su kitų šalių vėliavomis, išlaipinti migrantus Italijos uostuose.

Italija ketina nebeįsileisti į savo uostus pagalbos organizacijų laivų, kuriuose atplukdomi Viduržemio jūroje išgelbėti pabėgėliai.

Šie laivai dažniausiai patruliuoja prie Libijos krantų ir gelbėja skęstančius žmones. Per šiuos metus į Italiją atplukdytas didžiausias pabėgėlių skaičius ir šaliai tai jau per didelė našta. Teigiama, kad pusė tuzino skirtingų laivų Italijoje išlaipino daugiau nei 10 tūkst. pastarosiomis dienomis išgelbėtų migrantų.
Ši problema jau buvo patarta ir susitikime su Europos Sąjungos (ES) vadovais. Pastarieji pripažįsta, kad situacija sudėtinga ir pažadėjo padidinti finansavimą, kad padėtų Italijai susitvarkyti su migrantų srautais.
 
Tačiau šalis vis tiek rimtai svarsto galimybę uždrausti gelbėjimo laivams, plaukiojantiems su kitų šalių vėliavomis, išlaipinti migrantus Italijos uostuose. Šis draudimas nebūtų taikomas Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) gelbėjimo operacijoje dalyvaujantiems laivams, sakė pareigūnai.
 
Tai labiausiai paliestų Europoje veikiančių humanitarinių organizacijų gelbėjimo laivus, kurie pastaruosius metus plaukioja palei Libijos pakrantę ir gelbėja migrantus.
 
Kai kurias iš tų grupių Italijos prokurorai kaltina susimokius su neteisėtu žmonių gabenimų užsiimančiais kontrabandininkais iš Libijos.
„Ankstesniais metais kontrabandininkai dažnai vienu metu išplukdydavo labai daug valčių. Tačiau šįmet stebime rekordinius mastus“, – sakė FRONTEX direktorius Fabrice'as Leggeri (Fabrisas Ležeri).
 
Italijos pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad ketvirtadienį į Sicilijos ir žemyninės Italijos uostus FRONTEX ir pagalbos organizacijų laivais turėtų būti atgabenti mažiausiai 2 400 migrantų.
 
Jei Italija įvykdys savo grasinimą uždaryti uostus, FRONTEX operacijų tai nepaveiks, nes jos vykdomos vadovaujantis tarptautine teise.
 
 
 
  

Žymos: Italija, Migrantai, pabėgėliai, laivai, uostai, Libija

Komentarai

Naujausi straipsniai