Tiesa.com   |   2015-08-22

Įstabieji Europos vidiniai vandenys

  
Įstabieji Europos vidiniai vandenys
© Flikcr.com
Pasigrožėkite keliais Europos vandenų perlais!

Nors Europa garsėja savo mėlynosios vėliavos paplūdimiais, balto smėlio pakrantėmis ir triukšmingais uostamiesčiais, keliautojai neturėtų pamiršti ir apie nesugadintą vidaus vandenų grožį.

Killarney ežerai, Airija (Killarney Lakes, Ireland)
Killarney nacionaliniame parke pūpsantys ežerai yra apsupti raukšlėtais kalnais, plačiais miškais ir kvapą gniaužiančiais kriokliais. Jie susideda iš trijų ežerų – Aukštutinio (ang. Upper lake), Lough Leane ir Muckross. Juose galima laisvai plaukioti baidarėmis, kanojomis ir valtimis.
Dettifoss krioklys, Islandija
Šiaurės Islandijoje įsikūręs Dettifoss krioklys yra didžiausio tūrio krioklys Europoje, kurio plotis yra 100 metrų, o aukštis siekia net 45 metrus. Keliautojams verta pamatyti abi krioklio puses, tiktai atsargiai – neikite per daug arti! Sakoma, kad krioklio srovė tokia srauni, jog šalia jo net žemė dreba.
 
Balatono ežeras, Vengrija
Nesvarbu, ko jūs tik benorėtumėte – pasiplaukioti valtimis, pažaisti paplūdimio tinklinį, gurkšnoti vyną ar tiesiog pakvėpuoti švariu grynu oru - Balatono ežeras Vengrijoje yra vieta tai padaryti. Šis didžiausias ežeras Centrinėje Europoje yra ideali vieta maudynėms, buriavimui ir paukščių stebėjimui. Po ilgos dienos prie ežero siūloma pasinerti į apylinkėse siūlomų pramogų jūrą.
 
Bodeno ežeras (Lake Constance), Vokietija
Šiaurinėje Alpių papėdėje blizgantis ežeras supa turistų pamėgtą Mainau salą. Ji užburia savo gėlėmis, parkais ir sodais. Praleiskite dieną Bodeno ežero ant laivo denio, besimėgaudami gamta ir saule!
 
Taros upės kanjonas, Juodkalnija
Tai yra ilgiausias kanjonas Juodkalnijoje ir giliausias visoje Europoje. Taros upės vaga eina tiesiai per kanjoną, todėl daugybė turistų, baidarių ir kanojų sporto mėgėjai renkasi šią trasą.
 
Krka nacionalinio parko kriokliai, Kroatija
Krka nacionalinis parkas Kroatijoje nusidriekęs daugiau nei 14 tūkst. akrų teritorijoje su vaizdingu kraštovaizdžiu. Šis parkas gali pasigirti net septyniais krioklius, įskaitant Skradinski Buk (17 skirtingų aukščių krioklių) ir Roski Slap (12 įvairaus aukščio krioklių).
 
Temzės upė, Didžioji Britanija
Temzės upė turistams siūlo viską - nuo pasiplaukiojimo laivais iki žvejybos. Tam, kad susidarytumėte geresnį vaizdą, išeikite pasivaikščioti ant Vestminsterio tilto.
Como ežeras, Italija
50 km nutolęs nuo Milano, Como ežeras yra trečias pagal dydį ežeras visoje Italijoje. Nardykite, užsiimkite vandens slidžių sportu arba kaitavimu. Grožėkitės ir neprisiliesdami prie vandens iš paukščio skrydžio arba kopinėjant ant uolų.
 
  

Žymos: Europa, Vidiniai vandenys

Komentarai

Naujausi straipsniai