Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-05-31

Išprievartauta mergina nuteista myriop, prievartautojas – laisvas

  
Išprievartauta mergina nuteista myriop, prievartautojas – laisvas
© Pexels nuotr.
Atokiose Pakistano vietovėse moterų balsas vis dar laikomas nereikšmingu.
Pakistano kaimuose vis dar vykdomas teisingumas, prasilenkiantis su logika

Pakistane pavyko išgelbėti jauną merginą, kuri buvo išprievartauta, o dėl to, kad pasiskundė – dar ir nuteista mirties bausme dėl neteisėtų lytinių santykių.

19-metei tokią bausmę skyrė Punjab’o provincijos Rajanpur’o miesto apskrityje esančio kaimo taryba – pančajatas. Į vietos išminčius nukentėjusioji kreipėsi po to, kai vieną naktį merginą namuose grasindamas ginklu išprievartavo jos pusbrolis.
Tačiau tarybos nariai nusprendė, kad mergina savo noru permiegojo su šeimos nariu ir už tai nukentėjusiajai skyrė mirties bausmę. Jos reikalavo ir kaltinamojo tėvas, daręs didžiulį spaudimą tarybai.
 
Taryba nesiėmė jokių veiksmų prieš merginos pusbrolį.
 
Pančajatas šiuo metu veikia tik atokiose šalies vietovėse, tokiose kaip musulmoniškojo Rajanpur'o kaimai. Jo sprendimų teisėta valdžia nepripažįsta, tačiau, nepaisant to, tokios tarybos Pakistano kaimuose vis dar vykdo teisingumą, pagrįstą senovės papročiais, pagal kuriuos vyras dažniausiai yra viršesnis už moterį.
 
Šiai istorijai iškilus į viešumą mergina apgyvendinta vyriausybės įsteigtoje prieglaudoje. Pagal jos pasakojimą užpildytas pareiškimas policijai. Pareigūnai patikino, jog įtariamasis bus sulaikytas. Tai spaudai patvirtino Fazilpuro policijos nuovados atstovas Qaisar'as Hasnain'as.
  

Žymos: Pakistanas, Moterys, Išprievartavimas, mirties bausmė

Komentarai

Naujausi straipsniai