Tiesa.com   |   2013-05-17

Ispanų koridą maitina britų pinigai

  
Ispanų koridą maitina britų pinigai Ispanai bando išsaugoti nacionalinę pramogą – koridą.

Britai, mokesčių mokėtojai, finansuoja kontraversiškai vertinamą „sportą“ Ispanijoje – bulių kautynes. Kaip pranešė telegraph.co.uk, daugiau nei 14 mln. eurų Europos Sąjunga skiria Ispanijos ūkiams, kurie augina bulius koridoms. Tai paaiškėjo atlikus auditą ir išsiaiškinus, kam skiriami pinigai ir kuo verčiasi juos gaunantys subjektai.

Per metus iš viso Ispanijos ūkiams, kurie augina ir treniruoja, o vėliau į koridas išleidžia bulius, skiriama daugiau nei 110 mln. svarų sterlingų. Toks subsidijavimas vadinamas viena iš ūkio vystymo krypčių ekonominę krizę išgyvenančioje valstybėje. Teigiama, kad be Europos Sąjungos paramos ūkiai tiesiog bankrutuotų ir bulių kautynės nebeįvyktų.
Tokia parama ES kelia ypatingai daug diskusijų, nes koridą, kaip kruviną ir žiaurių sportą jau senokai siekiame uždrausti visoje šalyje, o dabar, paaiškėjus, jog jis finansuojamas iš bendrų ES pinigų, priešininkų atsirado dar daugiau. Be to Ispanija taip pat pripažino, kad nors korida kiekvienais metais turi vis mažiau aistruolių ir pajamų neneša.
 
Tačiau Ispanijos parlamentas bandys įstatymų pagalba koridą paskelbti nacionaline pramoga. Tai būtų tiesiausias kelias į subsidijas ir apribojimų panaikinimus, kurie dabar galioja Kanarų salose ir Katalonijos regione. Šiuose regionuose korida uždrausta. Paskutinė korida Barselonoje įvyko 2011 metų rugsėjį.
 
  

Žymos: Ispanija, Turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai