Tiesa.com   |   2013-04-24

Ispanijoje nauja amžiaus riba santuokai

  
Ispanijoje nauja amžiaus riba santuokai Ispanijoje iki šiol galėjo tuoktis vaikai, sulaukę vos keturiolikos.

Vyriausybė susirūpino vaikų išnaudojimu ir ieško įvairių kelių kaip efektyviai kovoti su pedofilija. Vienas tokių būdų – tai minimalaus amžiaus, kai galima tuoktis, padidinimas. Iki šiol vaikai, gavę specialų teismo leidimą, tuoktis galėjo nuo 14 metų. Nuo šiol amžiaus riba santuokai – 16-iolika.

Netrukus turėtų būti pakeistas ir kitas įstatymas, kuris numato nuo kelių metų leidžiama vaikams užsiimti vaikams lytiniais santykiais ir nesulaukti baudžiamosios atsakomybės. Kol kas šalies įstatymuose numatyta, kad teisėtais santykiais laikomi su tais, kuriem yra trylika metų.
Manoma, kad šiuo metu keičiami įstatymai galėjo ne vienam vaikui sugriauti gyvenimą, nes prisidengiant santuoka jie galėjo būti seksualiai išnaudojami.
 
Šiems pakeitimams ir su jais susijusioms reformoms bus skiriama virš penkių milijardų eurų. Vaikų teisių gynėjai sveikina tokias reformas ir yra įsitikinę, kad tai prisidės prie laimingesnio vaikų gyvenimo ir jų apsaugos nuo pedofilijos ir kitokio išnaudojimo.
 
Ispanijoje nustatytas leistinas amžius santuokai buvo žemiausias visame pasaulyje. Kai kurie teisininkai taip pat tvirtina, kad padidinus leistiną ribą iki keturiolikos metų, nepakeis situacijos iš esmės. Mat kai kuriose šalyse leistina tuoktis tik nuo 18 metų ir joks teismas nesuteikia leidimo tapti sutuoktiniais anksčiau. Vaikų teisių gynėjai ragina visoje Europos Sąjungoje nustatyti bendrą amžių, kada galima būtų tuoktis. Ir jis turėtų būti nemažesnis nei 18 metų.
 
  

Žymos: Ispanija, Santykiai, Vedybos

Komentarai

Naujausi straipsniai