Tiesa.com   |   Europos Komisijos atstovybė   |   2015-03-23

Ispanijoje – galybė sveikatai pavojingų prekių

  
Ispanijoje – galybė sveikatai pavojingų prekių Didžioji dauguma sveikatai pavojingų daiktų į Europą atkeliauja iš Kinijos.
Daugiausiai netinkamų naudoti daiktų, kurių sudėtyje yra draudžiamų sudedamųjų dalių, į Europą atkeliauja iš Kinijos.

Ispanija paskelbė garbės nedarančius atlikto tyrimo rezultatus. Šalis yra trečia Europos Sąjungoje (ES), kurioje daugiausiai sveikatai pavojingų ir naudoti netinkamų prekių. Ją lenkia tik Vokietija ir Vengrija. Duomenis paskelbė Europos Komisija (EK).

Remiantis tyrimo duomenimis, tokių sveikatai pavojingų žaislų, motorinių transporto priemonių ir drabužių per kelis pastaruosius metus prekyboje labai padaugėjo. Apie tai, kad įsigytuose daiktuose yra sveikatai kenksmingų medžiagų atsakingoms institucijoms vis dažniau praneša nekokybiškus daiktus įsigiję patys pirkėjai, nemažai pažeidimų užfiksuojama ir per tarnybų atliekamus patikrinimų reidus.
Ir nors netinkamų prekių skaičius išaugo, EK teigimu, iš prekybos išimtų prekių skaičius rodo ir kitą, teigiamą tendenciją. EK atstovų nuomone, žmonės tampa vis sąmoningesni ir nedelsdami informuoja apie netinkamas įsigytas prekes, o ne jomis atsikrato ir niekam nepraneša, kaip kad būdavo anksčiau.
 
Daugiausiai netinkamų naudoti daiktų, kurių sudėtyje yra draudžiamų sudedamųjų dalių, į Europą atkeliauja iš Kinijos.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Ispanija, Pavojus sveikatai

Komentarai

Naujausi straipsniai