tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-12-17

Ispanija ketina pakeisti laiko zoną

  
Ispanija ketina pakeisti laiko zoną
© flickr.com
Nebeliks ispaniškos siestos.
Ispanija jau 71 metus gyvena ne pagal natūralią laiko juostą.

Ispanijos vyriausybė nori pakeisti šalies laiko zoną ir suvienodinti laiką su Jungtinės Karalystės laiku. Tokios sprendimo tikslas – paskatinti žmonių produktyvumą.

 Ispanai tradiciškai pradeda darbo dieną kaip ir dauguma europiečių, tačiau jų pietų pertrauka tęsiasi 2- 3 valandas, todėl jų darbo diena baigiasi apie 19 – 20 val. Vakarieniauja ispanai taip pat vėliau negu kiti europos gyventojai, o pasak statistikos, miegoti eina gerokai po vidurnakčio.
Pasak tyrimo, Ispanija jau 71 metus gyvena ne pagal natūralią laiko juostą, todėl žmonės miega trumpiau negu kiti europiečiai, tai įtakoja žmonių produktyvumą, didina stresą ir nerimą.
 
1942 metais Ispanų diktarorius Generolas Franko pakeitė Ispanijos laiką ir sulygino jį su Nasictinės Vokietijos laiku. Tačiau geografiškai Ispanija turėtų priklausyti tai pačiai laiko juostai kaip Portugalija ir Jungtinė Karalystė.
 
Tai jau ne pirmas pasiūlymas keisti nusistovėjusią dienotvarkę. Anksčiau šiais metais Ispanijos premjeras Mariano Rajoy pateikė pasiūlymą pora valandų sutrumpinti darbo dieną ir pabaigti žinomą ispanišką siestą.
 
  

Žymos: Laikas, Ispanija, laiko juosta

Komentarai

Naujausi straipsniai