Pagal pasaulio spaudą parengė Goda Jakubauskaitė   |   2010-05-14

Ispanija bijo graikų likimo

  
Ispanija bijo graikų likimo

Ispanai ėmė dar labiau veržtis diržus, kad šalies neištiktų Graikijos likimas. Ispanija pasiryžo dar labiau apkarpyti išlaidas – taip tikimasi sumažinti biudžeto deficitą.

class="Apple-style-span" style="line-height: 19px; ">Pernai Ispanijos biudžeto deficitas buvo 11,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Šalies Vyriausybė pristatė naują taupymo planą, kurio tikslas – iki 2013 metų biudžeto deficitą sumažinti iki 3 procentų.

Išlaidas planuojama sumažinti 15 mlrd. eurų ir tikimasi, kad tai leis dar šįmet biudžeto deficitą sumažinti iki 9,3 proc., o ateinančiais metais – iki 6,5 proc.

Dar didesnį nerimą ispanams kelia rekordines aukštumas siekiantis nedarbas. Šiuo metu šalyje nedarbo lygis jau perkopė 20 proc. – darbo neturi apie 4,6 mln. darbingo amžiaus žmonių. Tai didžiausias bedarbių skaičius Ispanijoje nuo 1997 metų.

Pagal bedarbių skaičių Ispanija Europos Sąjungoje užima antrą vietą, pirmoje yra Latvija. Mažiausias nedarbas yra Nyderlanduose ir Austrijoje – atitinkamai 4,1 ir 4,9 procento.

„Eurostato“ duomenimis, Europos Sąjungoje nedarbo vidurkis siekia 9,6 procento.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai