Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-03-10

Ispanai susirūpino prostitutėmis

  
Ispanai susirūpino prostitutėmis Teismas nusprendė, kad prostitutėms turi būti mokamos bedarbio ir ligos pašalpos bei pensijos.
Teismas nusprendė, kad prostitutėms turi būti mokamos bedarbio ir ligos pašalpos bei pensijos.

Prostitutės, kaip ir kiti dirbantieji, turi jaustis socialiai saugūs. Jų sveikata turi būti apdrausta, o tai reiškia, kad seniausios profesijos atstovėms Ispanijoje nuo šiol turėtų būtų mokamos ligos ir bedarbio išmokos, pranešė portalas independent.co.uk.

Tokį sprendimą priėmė Barselonos teismo teisėjas Juan Augustín Maragall. Remiantis jo sprendimu, viešnamių savininkai turėtų mokėti už pas juos dirbančias darbuotojas socialines draudimo įmokas.
Toks sprendimas buvo priimtas po incidento masažo salone, kurį patikrino darbo inspektoriai. Nors salono savininkai ir neigė, tačiau teisėjo manymu, prostitutes ir savininkussiejo darbo santykiai.
Sprendime pasakyta, kad darbdavys pažeidė moterų teises ir įmonė privalo atgaline data socialinio draudimo išmokas už visus metus skaičiuojant nuo 2012-ųjų metų.
 
Savininkaisavo ruožtu teigė, kad darbuotojai dirbo savarankiškai ir nebuvo oficialiai įdarbinti, tik valdžios institucijos atstovų ši versija neįtikino.
 
Tikimasi, kad nuo šiol tai nebus tik tuščias raginimas ir prostitutės pagaliau jausis socialiai saugios: jų sveikata bus apdrausta, joms bus mokamos bedarbio išmokos ir pensijos.
 
Net ir per ekonominę krizę Ispanijoje prostitucija klesti. Socialogų teigimu, prostitučių paslaugomis daugelis klientų naudojasi iš nevilties. Maždaug 39 proc. vyrų Ispanijoje prisipažįsta turėję santykių su prostitute.
 
Šalyje prostitucija buvo dekriminalizuota 1995-aisiais, tačiau visą šį laiką oficiali statistika bylojo, kad prostitutės turi darbą, tačiau joms negaliojo joks darbo kodeksas, taigi ir darbuotojų teisės.
 
  

Žymos: Ispanija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai