Tiesa.com   |   thelocal.es   |   2015-02-25

Ispanai ruošiasi atsitiesimui

  
Ispanai ruošiasi atsitiesimui Ispanijos premjero Mariano Rajoy pažadas: pusė milijono naujų darbo vietų
Praėjusiais metais šalis užfiksavo 1,4 ekonomikos augimą.

Graikijai triukšmaujant ir karštligiškai bandant išvengti valstybės bankroto, kita pietų Europos valstybė – Ispanija – vaduojasi iš ekonominės krizės, kuri šalį tvirtai savo gniaužtuose laikė ne vienerius metus. Šalies vadovai neatsisako plano šiemet sukurti tūkstančius darbo vietų.

Dabar Ispanijos premjeras Mariano Rajoy pakartojo, kad jo vadovaujamoje šalyje – ketvirtoje pagal dydį Europos Sąjungos (ES) ekonomikoje– šiais metais bus sukurta net pusė milijono darbo vietų. Kalbėdamas Ispanijos parlamente jis taip pat teigė, kad šalies ekonomika šiemet augs daugiau nei prognozuota.
Anot Thelocal.es, buvo skelbta, kad 2015-aisiais Ispanijos ekonomikos augimas sieks 2 proc., tačiau remiantis dabartiniais finansiniais rodikliais, prognozuojama, kad augimas sieks 2,4 proc.
 
Praėjusiais metais šalis užfiksavo 1,4 ekonomikos augimą. Prie ekonomikos atsigavimo labiausiai prisidėjo išaugęs vartojimas privačiame sektoriuje, taip pat didesnės nei ankstesniais metais verslo investicijos ir statybų sektoriaus atsigavimas.
 
2014-ieji buvo pirmieji metai, kai Ispanijos ekonomika augo visus ketvirčius nuo 2008-ųjų, kai šalis nugrimzdo į recesiją. Tais metais šalies statybų, taigi ir nekilnojamojo turto sektorius ištiko katastrofa: daugybė bendrovių bankrutavo, šimtai tūkstančių žmonių tapo bedarbiais, gyvenančiais iš valstybės pašalpų.
 
Belieka tikėtis, jog auganti ekonomika ir naujos darbo vietos žymiai sumažins nedarbingumo lygį, kuris, praėjusių metų duomenimis, šiuo metu Ispanijoje siekia 23,7 proc. ir yra didžiausias po Graikijos.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Ispanija, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai