Tiesa.com   |   thelocal.es   |   2014-12-12

Ispanai naujam gyvenimui renkasi D. Britaniją

  
Ispanai naujam gyvenimui renkasi D. Britaniją Iš šalies išvyksta ne tik ispanai, bet ir rumunai bei marokiečiai.

Kad Ispanijai sunkiai sekasi kovoti su nesibaigiančia ekonomikos krize, įrodo ir emigruojančių ispanų skaičius. Kaip rašė portalas Thelocal.es, per pirmąjį šių metų pusmetį buvo pamuštas emigracijos iš Ispanijos rekordas. Užfiksuota, kad iš šalies išvažiavo dešimtys tūkstančių ispanų – 15 proc. daugiau nei išvykusiųjų buvo praėjusių metų antrajame pusmetyje.

Skaičiai rodo, kad per pirmus šešis šių metų mėnesius kitoje šalyje apsigyveno virš 42 tūkst. žmonių. Liūdina ne tik tai, kad Ispanijai išvažiuoja iš savo šalies, bet ir tai, kad susilaukia vis mažiau vaikų. Pirmoje šių metų pusėje šalies ligoninėse gimė 27 tūkst. naujagimių.
Didžioji dalis išvažiavusiųjų, įsikūrė D. Britanijoje, nemažai žmonių pasirinko gyvenimą Vokietijoje ir Prancūzijoje.
 
Recesijos kamuojamoje Ispanijoje sunkiausiai sekasi gyventi emigrantams. Skaičiuojama, kad paskutiniu metu išvykusiųjų skaičius viršijo 160 tūkst. Tarp tokių daugiausiai rumunų, marokiečių ir britų.
 
Tiesa, oficiali statistika taip pat parodė, kad bendras emigruojančiųjų skaičius mažėja, o Ispanija keliasi iš duobės – ekonomika, nors ir iš lėto, bet atsigaudinėja.Viena didžiausių Ispanijos problemų – nedarbas, kuris metų gale greičiausiai sieks 24,2 proc. Tikimasi, kad 2015-aisiais jis susitrauks iki 22,2 proc.
 
Ispanija pagal šį rodiklį yra antra po Graikijos eurozonoje.
 
 
  

Žymos: imigracija, Ispanija, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai