Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-02-17

Islandja išmokės kompensaciją

  
Islandja išmokės kompensaciją
© M.Palilionytė
Islandija pati stipriai nukentėjo nuo krizės.

Islandijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymą dėl daugiau nei 5 mlrd. JAV dolerių kompensacijos išmokėjimo Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų vyriausybėms, kurios savo šalių indėlininkams, laikiusiems pinigus 2008 m. bankrutavusiame Islandijos interneto banke „Icesave“, kompensavo prarastus pinigus.

="text-align: left">Būtent tokią sumą prarado 400 tūkst. Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų indėlininkai, turėję indėlių šiame banke. Interneto bankas „Icesave“ buvo vieno iš trijų stambiausių Islandijos bankų – „Landsbanki“ – padalinys. Kaip praneša Didžiosios Britanijos žiniasklaida, už įstatymo priėmimą balsavo 44 iš 63 Islandijos parlamento narių, 16 puvo prieš, 3 susilaikė.
 
Po „Landsbanki“ bankroto, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų vyriausybės savo piliečiams kompensavo nuostolius, tačiau pareikalavo, kad Islandija atlygintų šią sumą, o Didžioji Britanija netgi ėmėsi prieš ją griežtų finansinių sankcijų. Londonas savo žingsnį motyvavo tuo, kad Islandijos finansinės sistemos krachas neigiamai atsiliepia Didžiosios Britanijos ekonomikai.

Praėjusiais metais Islandijos parlamentas jau buvo priėmęs įstatymą dėl kompensacijų išmokėjimo Didžiajai Britanijai ir Nyderlandams. Jis turėjo įsigalioti, jei būtų buvęs patvirtintas valstybės vadovo parašu.

Tačiau prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas atsisakė pasirašyti įstatymą ir klausimą pateikė referendumui. Tuomet dauguma Islandijos piliečių balsavo prieš kompensacijos išmokėjimą. Kol kas neaišku, ar šįkart Islandijos prezidentas pasirašys naująjį įstatymą.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai