Tiesa.com   |   2010-10-13

Išlaisvinti pirmieji šachtininkai

  
Išlaisvinti pirmieji šachtininkai Ilgai lauktas susitikimas.

Ankstų trečiadieno rytą 5 iš 33 Čilės kalnakasių pagaliau buvo iškelti iš užgriuvusios šachtos, kurioje jie išbuvo 69 dienas. Vėl dienos šviesą išvydusius vyrus sveikinimo šūksniais sutiko artimieji ir tautiečiai.

mal">Florencio Avalosas, pirmasis iš 33 kalnakasių, kurie atkirsti nuo pasaulio 69 dienas praleido Čilės kasykloje, trečiadienį iš maždaug 625 metrų gelmės buvo iškeltas į paviršių specialiai pagaminta gelbėjimo kapsule.Šachtininkas iškart buvo sutiktas savo šeimos, vėliau jį apkabino šalies prezidentas Sebastianas Pinera.

Vėliau į žemės paviršių ištraukti Mario Sepulvedas ir Juanas Illanesas ir dar du šachtininkai. Čilės vadovas, kreipdamasis į šachtininkus, teigė, kad jų išgelbėjimas – stebuklas ir dėkojo technikos ekspertams. Pranešama, kad gelbėjimo procedūra gali trukti 2 paras.

Specialiai pagamintose plieninėse gelbėjimo kapsulėse įtaisytos deguonies kaukės ir liukai, kad iš jų būtų galima išlipti, jeigu lopšys įstrigtų. Gelbėtojai sėkmingai išbandė kapsulę "Fenix", kai metalinėmis sienelėmis buvo sutvirtinta dalis siauro gelbėjimo šulinio, kad uolienos neįgriūtų ir neužblokuotų angos.

Kiekvienas vyras į paviršių turėtų būti keliamas apie 15 minučių. Kapsulė leidžiama maždaug lėtoku žingsniu einančio žmogaus greičiu (metro per sekundę). Kėlimo greitį galima padidinti iki trijų metrų per sekundę, jeigu kalnakasys pasijustų blogai.

Kalnakasiai gali bendrauti su gelbėtojais kapsulėje esančiu pasikalbėjimo prietaisu. Jiems buvo patarta kylant į paviršių užsimerkti, be to, taip pat buvo išdalyti tamsūs akiniai, kad akys nebūtų pažeistos po ilgo buvimo požemių blausiai apšviestuose tuneliuose. Kalnakasių būklė bus 2 dienas stebima ligoninėje. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai