Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-08-04

Iš Afrikos atslenka dar karštesni orai

  
Iš Afrikos atslenka dar karštesni orai
© pexels.com
Karštis ir toliau plieks.

Jau ne pirmą savaitę, tiesiogine to žodžio prasme, čirškančių europiečių, sinoptikai pradžiuginti vis dar negali. Anaiptol, prognozuojama, kad ateinančiomis dienomis gali būti „pagerintas“ visų laikų Europos karščio rekordas.

Jungtinėje Karalystėje atokvėpio taip pat laukti nereikėtų, nes saulė vėl svilins ir temperatūra gali šoktelti virš 30-ies laipsnių karščio. Meteorologai įspėja, kad nesant būtinybės, tokiu oru geriau nekelti kojos iš namų, gerti daug vandens.
Met Office Twitter Met Office Twitter
Europai alinant karščiams žmonėms norėdami atsigaivinti ne visi tą gali padaryti, mat daug kur jūrose, kituose vandens telkiniuose užsiveisė bakterija, kuri priverčia vandenį "žydėti". Tad pamačius žalią ar bet kokios kitos įtartinos spalvos vandenį, patartina į jį nekelti kojos, nes gali kilti daug bėdų.
Kaitra paveikė mažmeninę prekybą: jos apimtys liepą sumažėjo 1,1 procento, skelbia sąskaitybos bendrovė BDO.
„Nors saulėkaita ir šurmulys dėl Anglijos pasirodymo Pasaulio futbolo čempionate atnešė pakilimą aludėms ir prekybos centrams, kepinančios sąlygos neskatino fizinio apsipirkinėjimo ir tik mažino lankančių parduotuves skaičių“, – sakė BDO atstovė Sophie Michael. 
 
„Kol temperatūra kyla, mažmeninė prekyba įšaldyta. Ši vasara parduotuvėms tampa kažkokia katastrofa“, – pridūrė ji.
 
Temperatūros fiksavimo istorijoje, rekordas šiuo metu priklauso Atėnams. 1977 metais šiame mieste plieskė 48 laipsnių karštis.
 
Sinoptikai nuogąstauja, kad iš Afrikos ateinančios karšto oro bangos, gali „nušluostyti nosį“ 1977-ųjų Atėnams. Didžiausia temperatūra gresia Ispanijai ir Portugalijai. Sinoptikai informuoja, kad temperatūra savaitgalį čia sieks 47 laipsnius.
 
Rekordiškai karčiausia diena Portugalijoje buvo užfiksuota 2003 metais. Tąkart termometro stulpelis pakilo iki 47,4 laipsnių pagal Celsijų. Ispanijos karščio rekordas buvo pagerintas visai neseniai – praėjusią vasarą. Tuomet kepino 47,3 laipsniai.
 
 
 
ŠALTINIS:alfa.lt
 
  

Žymos: Vasara, Karštis, kaitra

Komentarai

Naujausi straipsniai