Tiesa.com   |   2015-07-28

Ieškai darbo? Italiją geriau aplenkti

  
Ieškai darbo? Italiją geriau aplenkti
© Pixabay.com
Italija ir Portugalijai pažaboti milžinišką nedarbą pavyks tik per 20 metų.
Italijoje nedarbas siekia 12,4 proc. ir yra dvigubai didesnis nei buvo 2008-aisiais.

Italijai iki šiol nepavyko susidoroti su ekonominės krizės sukeltomis problemomis. Viena jų – didelis nedarbas. Atlikus tyrimą ir įvertinus šalies ekonomikos augimo tempus, ateities prognozės nėra tokios optimistinės, kaip kad buvo prieš kurį laiką.

Kaip pranešė portalas thelocal.it, Italijai, kaip, beje, ir kai kurioms kitoms Europos Sąjungos (ES) valstybėms prireiks dar ne vieno dešimtmečio, kad žmonių pragyvenimo lygis grįžtų į prieškrizinį lygį.
Anot Tarptautinio valiutos fondo (TVF) specialistų, Italijai prireiks dar dvidešimt metų, kol šalyje pastebimai sumažės nedarbas arba kitaip tariant grįš į tą patį lygmenį, kuris buvo iki pasaulinės ekonominės krizės.
 
Italijoje nedarbas siekia 12,4 proc. ir yra dvigubai didesnis nei buvo 2008-aisiais. Ir nors skaičius neatrodo katastroifiškai didelis, tačiau laisvų darbo vietų nėra ir jos nėra kuriamos masiškai.
 
Tik atkakliai ir sėkmingai skatinant ekonomiką valstybei pavyktų smarkiai sumažinti nedarbą ir, žinoma, vėl pasiekti aukštą pragyvenimo lygį, ne anksčiau nei 2035-aisiais.
 
Italija su tokiais vertinimais pareiškė kategoriškai nesutinkanti. Šalies ekonomistų teigimu, TVF neįvertino vykdomų reformų naudos, kuri akivaizdi – nedarbas mažėja nuosekliai ne vienus metus iš eilės. Tik tempai greičiausiai tarptautinių kreditorių neįkvepia.
 
Ir nors oficialūs duomenys ir rodo situacijos gerėjimą, manoma, kad duomenimis galima manipuliuoti. Optimizmui kelią pastojo ir naujausi paskelbti duomenys apie Italijos valstybės skolą, kuri jau viršijo du trilijonus eurų. Vien per vieną mėnesį praėjusį pavasarį valstybės skola padidėjo net 23,4 milijardais eurų.
 
Iš viso skola sudaro net 130 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). „Tiesa“ rašė, kad ant bankroto ribos atsidūrusios Graikijos skola siekia 200 proc. BVP. Ekonomistai, komentuodami tokius skaičius, yra kategoriški: tokio dydžio skolos grąžinti tiesiog neįmanoma. Taigi arba šalis turi skelbti bankrotą, arba kreditorės nurašyti skolas.
Kokia Italijos ateitis, paaiškės netrukus, nes skolinimosi tempai – milžiniški.
 
 
 
  

Žymos: Nedarbas, Italija, Portugalija, Tarptautinis valiutos fondas, BVP, skola

Komentarai

Naujausi straipsniai