Tiesa.com inf.   |   2012-05-10

Į patyčias musulmonai Vokietijoje atsakė riaušėmis

  
Į patyčias musulmonai Vokietijoje atsakė riaušėmis Musulmonai visame pasaulyje aršiai reaguoja į pašaipas apie jų pranašą.

Konfliktas tarp kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politinės partijos ir musulmonų salafistų vėl įsiplieskė Vakarinėje Vokietijos dalyje. Peiliais subadyti du policijos pareigūnai, suimta 100 riaušininkų, pranešė thelocal.de.

Apie 30 žmonių, prieš islamą nusiteikusios partijos „Pro NRW“ narių, laikydami plakatus su pranašo Mahometo karikatūromis, susidūrė su 500 musulmonų prie Karaliaus Fahdo akademijos Bonoje. Musulmonai salafistai – fundamentalistinės islamo atšakos išpažinėjai, maištaujantys kraštutinėmis priemonėmis, nenusileido ir šį kartą. Pirmiausia musulmonų minia pradėjo mėtyti akmenis į riaušes raminančius pareigūnus, o vėliau dar labiau įsisiautėjo. Du policijos pareigūnai su durtinėmis žaizdomis buvo išgabenti į ligoninę, dar 27 nesunkiai sužeisti.
„Pro NRW“ partija, naudojusi pranašo Mahometo karikatūras savo rinkiminėje kampanijoje, gavo teismo leidimą ir toliau jas naudoti, nors paveikslėliuose akivaizdžiai tyčiojamasi iš musulmonų šventojo. Vokietijos vidaus reikalų ministras Hansas Peteris Friedrichas teigė nežinantis, kaip stabilizuoti situaciją šalyje. „Musulmonai salafistai kelia didžiulį pavojų šalies saugumui, keletas aktyvistų skelbia savo radikalias pažiūras ir taip pritraukia vis daugiau riaušininkų, „Pro NRW“, savo ruožtu, skatina protestus ir provokuoja islamo išpažinėjus“, – nuogąstavo ministras.
 
Nors pastarosios riaušės buvo numalšintos vos per 45 minutes ir 100 riaušininkų suimta, tokie konfliktai vyksta visoje šalyje.
 
 

  

Žymos: Vokietija, Musulmonai, Religija, Riaušės

Komentarai

Naujausi straipsniai