Parengė Paulius Valatkevičius   |   2011-05-26

H.Mubarakui gresia mirties bausmė

  
H.Mubarakui gresia mirties bausmė
© thepoke.co.uk

Hosni Mubarakas kartu su dviem savo sūnumis sės į teisiamųjų suolą. Nuverstas Egipto prezidentas kaltinamas leidęs žudyti protestuotojus Kairo gatvėse per metų pradžioje vykusius opozicijos mitingus. Jam taip pat pareikšti įtarimai valstybės pinigų švaistymu.

 Vasarį po dešimtmečių valdymo nuverstas H. Mubarakas turės atsakyti į kaltinimus, ar jis leido žudyti žmones sausio 25 dieną Tahriro aikštėje Kaire, CNN cituoja prokuratūros atstovę spaudai Adel Saeed. Prokurorai teigia, kad prezidentas asmeniškai leido policininkams naudoti tikrus ginklus ir šaudyti į protestuotojus.
Jeigu H. Mubarakas bus pripažintas kaltu, jam gresia mirties bausmė. Pirmadienį tokia bausmė buvo paskirta policininkui, sausio 28 dieną nušovusiam 20 gyventojų
Buvęs Egipto vadovas yra laikomas karinėje ligoninėje.
 
Balandžio viduryje jis skundėsi širdies veiklos sutrikimais ir dideliu kraujospūdžiu, tačiau tai greičiausiai nepristabdys teismo procesui. Teisininkas Aly Hassanas sakė, kad būdavo bylų, kai teisiamieji teismo posėdyje dalyvaudavo su gyvybės palaikymo aparatais. „Jeigu jis tikrai turi širdies problemų, tai gydomas teisme galės pasirodyti bent keletą valandų“, – pareiškė teisės specialistas.
 
H. Mubarakas iš Egipto prezidento posto pasitraukė vasario 11 dieną, po 18 dienų trukusių protesto akcijų. Šalį jis valdė net tris dešimtmečius. H. Mubarako šeima ir valdančiajam klanui priklausę politikai šiuo metu yra įtariamieji daugybėje bylų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai