Tiesa.com   |   2010-09-28

Hamburge išbandys keleivių skenerius

  
 Hamburge išbandys keleivių skenerius Skenerio ekrane matomas tik schematiškas žmogaus kūnas.

Hamburgo oro uoste nuo rugsėjo 27 d. pradėti naudoti du taip vadinami „nurengiantys“ skeneriai, kurie leidžia aptikti ant keleivių kūno pritvirtintus į lėktuvą draudžiamus įsinešti daiktus bei sprogmenis.

mal" style="margin-top:0cm;margin-right:15.0pt;margin-bottom: 12.0pt;margin-left:0cm;mso-outline-level:2">Kaip praneša TV ir radijo kompanija NDR, įrangos testavimas tęsis pusmetį. Keleiviai gali savanoriškai rinktis: atlikti patikrinimą su skeneriu ar pasinaudoti standartiniu patikrinimu. Tuo pat metu oro uoste bus vykdoma keleivių ir saugos tarnybų darbuotojų apklausa.

Oro uosto vadovas Michael‘is Eggenschwiler‘is teigė, jog būtina įvertinti naujoviško patikrinimo eigą, keleivių patogumą ir apžiūros greitumą. Anot jo, negalima leisti, kad patikrinimas skeneriu vyktų ilgiau nei standartiniu būdu. Pats M.Eggenschwiler‘is mano, jog naujas patikrinimo metodas bus patogesnis ir keleiviams, ir oro uosto tarnyboms.

Hamburgo oro uosto skeneriai veikia terahercų spindulių diapazone (taip vadinamų milimetrinių bangų, kurių dažnių spektras yra tarp infraraudonųjų ir super aukštų dažnių diapazono). Pastebima, kad milimetrinės bangos leidžia aptikti nemetalinius ginklus, tarp jų ir keramikinius peilius bei įvairius sprogmenis.

Tokių skenerių panaudojimo idėja Vokietijoje buvo sutikta nelabai palankiai. Daugelis piliečių tai vertino, kaip įsikišimą į intymią žmogaus sferą. Ypač nepalankiai buvo įvertintas faktas, kad skeneris leidžia pamatyti žmogaus kūno formas ir po drabužiais esančius protezus, kateterius ir t.t.

Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija šiuos nuogastavimus laiko nepagrįstais: skenerio ekrane matomas tik schematiškas žmogaus kūnas, o aptikti pašaliniai daiktai pažymimi raudonais taškais. Jei skeneris neaptiks pašalinių daiktų, kūno vaizdas ekrane nebus rodomas.

 

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai