tiesa.com   |   2013-10-29

Gyvenimas į vėžes grįžta iš lėto

  
Gyvenimas į vėžes grįžta iš lėto Galingas vėjas ir gausūs krituliai talžė Europą kelias dienas.

Pro Europą praslinkusi audra pridarė nuostolių ne vienai šaliai ir pareikalavo net 16 gyvybių. Daugiausiai žmonių – septyni - žuvo Vokietijoje. Tačiau ir kitose šalyse neapsieita be aukų ir didelių nuostolių. Net ir praėjus kelioms dienoms po gamtos stichijos Europoje – tūkstančiai žmonių neturi elektros energijos ir kol kas ne visi gali grįžti į apgriautus bei nesaugius namus.

mas Prancūzijoje, Nyderlanduose, Skandinavijoje ir dalyje Vokietijos sustojo sekmadienį. Kol kas žala dar vertinama, tačiau ji sudarys tikrai kelis šimtus milijonų eurų. Mat be apgadintų pastatų bei kito žmonių ar įmonių turto ir nutrauktų elektros laidų, kelias dienas nedirbo daugybė įstaigų. Neveikė transportas, tad žmonės kelias dienas praleido namuose nedirbdami.
Nuostoliai ir aukos
 
Žiniasklaida pranešė, kad gyvenimas pamažu į vėžes pradėjo grįžti savaitės viduryje. Tačiau Vokietijoje prašyta žmonių neskubėti eiti į darbus ir vesti vaikus į mokyklas bei darželius. Šalyje antradienį dar neveikė daug ugdymo įstaigų.
 
Vokietijoje, kur per audras skirtingose šalies vietose, audra pareikalavo septynių gyvybių, gyventojų paprašyta kantrybės, kol savo įprastą darbo grafiką atkurs transporto sistema. Audra apgadino geležinkelius Brėmeno ir Hamburgo didmiesčiuose, taip pat Žemutinės Saksonijos ir kitose žemėse, pranešė viena traukinių bendrovė.
 
Švedijoje gamta smarkiai ir ilgam nesujaukė transporto kompanijų darbo, bet nutraukė elektros tiekimą, kuris dešimtims tūkstančių žmonių nebuvo atkurtas iki savaitės pabaigos. Nemaža dalis švedų negalėjo naudotis ir telefoniniu ryšiu.
Danijoje ir Nyderlanduose audra nusinešė po dvi gyvybes. Prancūzijoje žuvo vienas žmogus. Remiantis pirminiais pranešimais, vien Nyderlanduose audra nuostolių pridarė už 95 mln. eurų. Tačiau tai negalutiniai skaičiai.
 
Skirtingi audros vardai
 
Audra D. Britanijoje buvo praminta „St.Jude“. Teigiama, kad toks vardas duotas pagal katalikų šventąjį Judą Tadą, kuris buvo patekęs į beviltišką padėtį, ir yra laikomas dingusių daiktų ir žmonių globėju. Šv. Judo Tado diena – spalio 28-oji. Tuo tarpu Prancūzijoje gamtos stichija gavo kitą vardą – „Christian“.
 
  

Žymos: Gamta, Europa, Nelaimės,

Komentarai

Naujausi straipsniai