tiesa.com/BNS   |   2017-07-24

Gruzinai pasinaudojo beviziu režimu su ES ir namo negrįžo

  
Gruzinai pasinaudojo beviziu režimu su ES ir namo negrįžo
© Flickr.com
Skaičiuojama, kad bevizio režimo su ES sąlygas pažeidė keli tūkstančiai gruzinų.
Bevizis režimas ES Šengeno zonoje Gruzijai buvo įvestas šių metų kovo 28 dieną.

Atsivėrusios Europos Sąjungos (ES) sienos suviliojo tūkstančius gruzinų. Kaip ir buvo baiminatasi dalis pasinaudojusių beviziu režimu išvykę į ES valstybes į tėvynę nustatytu laiku nesugrįžo.

Anot šalies vidaus reikalų viceministras Šalvos Chucišvilio, skaičiuojama, kad negrįžusiųjų skaičius siekia 3 tūkst.
„Iš 55 tūkst. Gruzijos piliečių, kurie pasinaudojo beviziu režimu su ES valstybėmis, maždaug 3 tūkst. nustatytu laiku negrįžo. Beje, tai nereiškia, kad šitie piliečiai vienareikšmiškai pažeidė bevizį režimą su Europos Sąjunga. Jie galėjo išvykti į tokias šalis kaip Ukraina, Turkija ir Baltarusija, su kuriomis Gruzija taip pat turi bevizį režimą. Gruzijos vidaus reikalų ministerija jau identifikavo šiuos piliečius“, – žurnalistams sakė Š. Chuciišvilis.
 
Jis taip pat pranešė, kad, nepaisydami Gruzijos pasieniečių perspėjimų dėl tapatybės dokumentų problemų, 160 piliečių vis tiek išskrido į Europos šalis, bet jų pasus patikrinus Europos miestų oro uostuose buvo sugrąžinti į tėvynę.
 
Bevizis režimas ES Šengeno zonoje Gruzijai buvo įvestas šių metų kovo 28 dieną. Gruzijos piliečiai Šengeno zonos šalyse be vizos gali būti 90 dienų.
 
 
  

Žymos: Gruzija, Gruzinai, bevizis režimas su ES, pažeistas bevizis režimas

Komentarai

Naujausi straipsniai