Tiesa.com   |   2011-01-28

Greičiausiai SMS\'us rašo seserys iš Panamos

  
Greičiausiai SMS\'us rašo seserys iš Panamos
© D.Dokšaitė
Dalyviai buvo vertinami už rašymo greitį ir teksto tikslumą.

26 komandos iš 16 pasaulio šalių susigrūmė dėl greičiausio trumposios žinutės (SMS) rašytojo titulo vakar Niujorke vykusiame „LG Mobile Worldcup\" čempionate. Trečius metus organizuojamo čempionato finale nugalėjo ir 100 tūkst. JAV dolerių prizą laimėjo seserys iš Panamos - dvidešimtmetė Cristina ir penkiolikmetė Jennifer Sales Ancines.

„Čempionato finale dalyvavo stiprūs varžovai - geriausi savo šalių atstovai. Vis dar jaučiame didelį jaudulį nugalėję juos. Didžiausia dovana mums buvo galimybė atvykti į Niujorką, susirasti čia naujų draugų - čia patirti įspūdžiai išliks visam gyvenimui", - sakė greičiausios pasaulyje SMS rašytojos titulą iškovojusi Cristina Sales Ancines.
Iš dviejų asmenų sudarytos komandos čempionate varžėsi dvejose kategorijose: mobiliųjų telefonų su „QWERTY" ir įprastine skaičių klaviatūra. Čempionato dalyviai buvo vertinami už rašymo greitį ir teksto tikslumą. Laimėtojų komandai atiteko pagrindinis 100 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas. Antrą vietą užėmusi Pietų Korėjos komanda laimėjo 20 tūkst. JAV dolerių, trečioje vietoje likusiems Brazilijos atstovams atiteko 10 tūkst. JAV dolerių.
 
Čempionato dalyviai turėjo galimybę siekti Gineso rekordo ir, pagerinę greičiausiai telefonu su QWERTY klaviatūra surinktos žinutės laiką, laimėti papildomą 3 tūkst. JAV dolerių prizą. Prizą laimėjo ir į Gineso rekordų knygą pateko australas Cheong Kit Au, SMS žinutę surinkęs per 1 minutę ir 17 sekundžių. Jis 43 sekundėmis pagerino praėjusių metų portugalo Pedro Matiaso rezultatą, kuomet 264 angliškais rašmenimis SMS buvo parašyta per dvi minutes.
  
Į Niujorke vykusį čempionato „LG Mobile Worldcup" finalą pateko po vieną komandą iš 16 pasaulio šalių. Čempionato atrankiniai etapai buvo surengti Argentinoje, Australijoje, Brazilijoje, Čilėje, Salvadore, Gvatemaloje, Hondūre, Indonezijoje, Pietų Korėjoje, Nikaragvoje, Panamoje, Portugalijoje, Pietų Afrikos respublikoje, Tailande ir JAV.
 
Per trejus metus konkurse dalyvavo daugiau kaip 13 milijonų žmonių.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai