Tiesa.com   |   2013-09-09

Graikų valdžia šviesią ateitį žada greit

  
Graikų valdžia šviesią ateitį žada greit Masiniai protestai – šiandieninės Graikijos kasdienybė. Šį kartą jie vyko Salonikuose.

Kol graikai protestuoja ir suka galvą, kaip susirasti darbą ir išgyventi ekonominių sunkumų krečiamoje šalyje, šalies ministras pirmininkas Antonis Samaras jau kalba apie krizės pabaigą. Jo įsitikinimu, iš ekonomikos nuosmukio Graikija išsivaduos kitų metų pradžioje, pranešė BBC.

Graikai su finansiniais sunkumais susidūrė prieš šešerius metus, nors dar ilgai priešinosi bet kokioms reformoms ir ilgai neigė turintys rimtų finansinių bėdų. Šiais metais šalis ėmėsi vykdyti reformas, kurios padėtų išvengti nemokumo ir tuo pačiu gauti paskolą iš Tarptautinio valiutos fondo. Tiesa, kai kurie labai svarbūs pasikeitimai vis dar nevyksta, nors Europos Sąjunga (ES) ir nuolat ragina Graikijos valdžią pradėti vykdyti esmines reformas, nes priešingu atveju – problemų sprendimai, kurie padėjo šiemet, bus laikini.
Premjerui A. Samarui tai nė motais. Jis šalį, kurios Vyriausybei vadovauja, vadina stabilumo sala visoje nestabilioje Europoje. Tokią kalbą jis rėžė Salonikų prekybos mugėje. Tuo tarpu savaitgalį Graikijoje vyko masiniai protestai. Salonikuose žmonės protestavo prieš skausmingas taupymo priemones dėl kurių didelei daliai tarnautojų gresia bedarbystė. Kadangi iki šiol didieji protestai Graikijoje neapsieidavo be riaušių, šį savaitgalį Salonikuose buvo tūkstančiai policijos pareigūnų, kurie patruliavo gatvėse ir užtikrino ramybė.
 
„Tiesa“ primena, kad Graikijos ekonomika skaičiuojant nuo 2008-ųjų metų susitraukė 23 proc. O paskola, kuri išgelbėjo nuo nemokumo ir visiško ekonomikos kracho, sudaro 140 milijardų eurų. Už pas finansinę injekciją, Graikija įsipareigojo sumažinti išlaidas, padidinti mokesčius, įgyvendinti svarbias reformas darbo rinkoje ir pensijų sistemoje.
 
Kol ekspertai prognozuoja, kad šiemet šalies ekonomika susitrauks dar 4,2 proc., nors premjeras ir tikino, kad skaičiai bus geresni. O kol kas Graikija – tai šalis, kurioje - rekordinis nedarbas ir nuolatinis balansavimas ties bankroto riba.
  

Žymos: Euro zonos krizė, Graikija

Komentarai

Naujausi straipsniai