Tiesa.com   |   2015-11-12

Graikai vėl leidosi į streikų maratoną

  
Graikai vėl leidosi į streikų maratoną
© Wikipedia.org
Šią savaitę prasidėjęs streikas pirmas nuo šių mtų sausio.
Bene, daugiausiai nesutarimų kelia blogų būsto paskolų problema.

Uždarytos mokyklos, sustoję metro, traukiniai, keltai, ligoninėse – tik budintis personalas. Neveikia muziejai, nėra galimybės apžiūrėti ir antikinio palikimo, nes visos archeologinės vietos uždarytos. Apie šį milžinišką, visą Graikiją paralyžavusį streiką, operatyviai nepraneša ir žurnalistai, nes jie irgi streikuoja.

Gyvenimą sustabdęs streikas prasidėjo ketvirtadienį ir jis toks pirmasis nuo šių metų sausio, kai į valdžią atėjo „Syriza“ partija. Dabar jau ir ji užsitraukė gyventojų nemalonę.
Graikijos vyriausybei teko sutikti su Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (VTF) sąlygomis mainais į gyvybiškai reikalingas didesnes paskolas, kurių bendra suma sieks 86 mlrd. eurų.
 
„Syriza“ partijai apskelbus apie ilgesnį pensinį amžių bei daugumos išankstinių senatvės pensinių lengvatų panaikinimą, graikai išėjo į gatves. Mat šioms priemonėms nepritarė nei viena šalyje veikianti profesinė sąjunga.
 
Bene, daugiausiai nesutarimų kelia blogų būsto paskolų problema. Graikijos politikai stengiasi padaryti viską, kad žmonės neprarastų namų, tačiau kreditoriai reikalauja nedelsiant sukurti bent kažkokį mechanizmą, kad ši problema būtų išspręsta. Priešingu atveju atsisakoma gelbėti Graikijos bankus.
 
 
 
  

Žymos: Graikija, Streikas, Paskolos, skolos, Neramumai, piketas

Komentarai

Naujausi straipsniai