Local.de ir Tiesa.com inf.   |   2012-03-13

Geros mokyklos Vokietijoje diskriminuoja imigrantų ir neturtingų tėvų vaikus

  
Geros mokyklos Vokietijoje diskriminuoja imigrantų ir neturtingų tėvų vaikus Geros mokyklos nenoriai įsileidžia į Vokietiją atvykusių tėvų vaikus.

Vokietijos „Bertelsmann“ įmonės atlikto tyrimo rezultatai skelbia – šioje šalyje nėra lygias teises mokiniams garantuojančių mokyklų. Tyrimo rezultatai rodo, jog į mokyklas priimami vaikai diskriminuojami dėl kilmės bei socialinio sluoksnio.

Mokyklose, į kurias priimami emigrantų bei iš žemesnio socialinio sluoksnio kilę vaikai, išsilavinimo lygis itin prastas, o mokyklose, kurios pagal egzaminų rezultatus pirmauja visoje šalyje mokosi tik pasiturinčių vokiečių vaikai, pranešė thelocal.de.
Tyrimo vadovas Wilfriedas Bosas thelocal.de teigė, jog nei vieno šalies regiono mokyklos neatitinka visų mokykloms keliamų standartų normos. „Mokyklos suskirstytos į suteikiančias gerą išsilavinimą bei tas, kuriose mokosi emigrantų bei neturtingų tėvų vaikai“, – teigė W. Bosas.
 
Regionų, kurie skelbiasi suteikiantys lygias galimybes visiems šalies gyventojams, pavyzdžiui, Berlyno, mokyklose švietimo lygis gana žemas. O regionų, garsėjančių aukštu švietimo paslaugų lygiu, pavyzdžiui, Bavarijos, mokyklose diskriminuojami vaikai, kilę iš ne itin geros aplinkos.
Apklausos metu vertinant mokyklas buvo remiamasi keturiais kriterijais: integracija, prieinamumu, mokinio pasiekimais gyvenime bei akademiniais mokinio pasiekimais.
 
Paaiškėjo, kad nepaisant mokinio žinių, gebėjimų bei pasiekimų mokymo srityse, vaikai susiduria su skirtingais priėmimo į mokyklą bei paties mokymo rėžimais priklausomai nuo vietos, kurioje gyvenama ir net tėvų išsilavinimo lygio. Dalis apklaustųjų tvirtino, jog vaikai nebuvo priimti į tam tikrą mokyklą dėl to, kad jų namuose buvo mažiau nei šimtas knygų. Mokyklų vadovybė s teigimu tai reiškė, jog tėvai yra per mažai išsilavinę, kad jų vaikai pasiektų gerų rezultatų mokyklose, tad mokiniai nebuvo priimti bijant pakenkti mokyklos vardui.
 
W. Boso teigimu, vaikai iš turtingų šeimų, gyvenančių Bavarijos, Badeno –Württembergo, Žemosios Saksonijos bei Schleswigo–Holsteino regionuose turėjo šešis kartus didesnę galimybę patekti į gimnazijas bei aukšto lygio vidurines mokyklas nei vaikai, kilę iš darbo klasės ar imigrantų šeimų. „Bertelsmann“ atlikto tyrimo duomenys bus pateikti Vokietijos vyriausybei ir bus reikalaujama nedelsiant daryti pakeitimus mokyklų sistemoje, mat, vaikai, kilę iš nepasiturinčių šeimų taip pat protingi, tad Vokietija gali netekti protų, jei vaikai nebus priimami į aukštos klasės mokyklas“, - thelocal.de sakė W. Bosas.
  

Žymos: Vokietija, Mokykla, Išsilavinimas

Komentarai

Naujausi straipsniai