Tiesa.com   |   2014-10-02

Geriausia šalis senjorams – Norvegija

  
Geriausia šalis senjorams – Norvegija Norvegijos socialinės apsaugos sistema puikiai pasirūpina pensininkais.

Norvegija yra geriausia vieta praleisti senatvę. Tai rodo naujausias indeksas „Global AgeWatch“, kuriame įvertintos 96 valstybės. Paskutinėje sąrašo vietoje atsidūrė Afganistanas. Indeksas įtraukia 91 proc. pasaulio gyventojų, vyresnių nei 60 metų.

Pirmojo dešimtuko šalys yra Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos, Australazijos valstybės ir Japonija. Pernai pirmoje vietoje buvusi Švedija šiemet į priekį praleido kaimynus. Afrikos šalys sudaro pusę visų šalių apatiniame sąrašo ketvirtyje, tačiau 76-oje, 77-oje ir 74-oje vietose yra atitinkamai Venesuela, Turkija ir Serbija.
Sąrašą sudaręs labdaros fondas „HelpAge International“ nurodė, jog ekonomikos augimo paties savaime nepakanka, kad gerėtų pagyvenusių žmonių gyvenimas, turėdamas galvoje Turkiją. „Reikia konkrečios politikos dėl senėjimo implikacijų sprendimo“, – sakoma ataskaitoje, kuri buvo paskelbta Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. „Politika dėl pajamų saugumo Meksikoje (30 vieta) nuo praėjusių metų pakylėjo ją per 26 vietas, ... nors (Meksika) nėra tokia turtinga kaip Turkija (77 vieta)“, – sakoma ataskaitoje.
 
Indeksas sudaromas remiantis 13 požymių, suskirstytų į keturias sritis: pajamų saugumo, sveikatos, pajėgumo, kuris apima įsidarbinimą ir švietimą, ir įgalinančios aplinkos, kuri apima tokius klausimus kaip fizinis saugumas.
 
Pirmąjį indekso dešimtuką sudaro Norvegija, Švedija, Šveicarija, Kanada, Vokietija, Nyderlandai, Islandija, Jungtinės Valstijos, Japonija ir Naujoji Zelandija.
 
Paskutinį dešimtuką sudaro Irakas, Zambija, Uganda, Jordanija, Pakistanas, Tanzanija, Malavis, Vakarų Krantas ir Gazos Ruožas, Mozambikas, Afganistanas.
 
  

Žymos: Norvegija, Pensija

Komentarai

Naujausi straipsniai