tiesa.com   |   2013-11-05

Garsus rusas prašo Latvijos pilietybės

  
Garsus rusas prašo Latvijos pilietybės Garis Kasparovas nori tapti Latvijos piliečiu

Praeityje garsus šachmatininkas, daugkartinis čempionas Garis Kasparovas nori tapti Latvijos piliečiu. Manoma, kad tokia jo pozicija susijusi su tuo, kad rusas pastaruosius kelis metus yra aktyvus Rusijos opozicijos veikėjas. O su tokiais valdžia anksčiau ar vėliau susidoroja.

 Latvijos parlamentas gavo laišką su prašymu suteikti garsiam vyrui Baltijos valstybės pilietybę. Kaip pranešė žiniasklaida, G. Kasparovas savo prašyme teigia, kad jis galėtų gauti Latvijos pilietybę už ypatingus nuopelnus šaliai. Tiesa, Rusijos pilietybės jis nenorėtų atsisakyti.
G.Kasparovas, kuriam dabar yra 50 metų, savo laiške Latvijos parlamento nariams rašo: „Tapęs Latvijos piliečiu, turėčiau galimybę be suvaržymų atsidėti politinei veiklai demokratijos, taikos ir teisingumo vardan – tiek Rusijoje, tiek kitose šalyse, kuriose pažeidinėjamos žmogaus teisės ir nepaisoma demokratijos normų.“ Jis taip pat akcentuoja, kad jo žmona yra Latvijos pilietė, o jo sūnus artimiausiu metu planuoja apsigyventi Latvijoje.
 
Šachmatų didmeistris pažymėjo, kad nuo jaunystės jo gyvenimas yra susijęs su Latvija, kur praeito amžiaus 8-ame dešimtmetyje iškovojo svarbių pergalių šiame sporte.
 
Latvijoje pilietybę gali gauti tie asmenys, kurie laikomi ypač nusipelniusiais. Ar tokiu bus pripažintas G. Kasparovas kol kas neaišku.
 
  

Žymos: Latvija, Pilietybė, Rusija,

Komentarai

Naujausi straipsniai