Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-05-27

Galingųjų užuojauta Indijai

  
Galingųjų užuojauta Indijai

Pasaulio valstybių lyderiai pagerbė Indijoje įvykusios lėktuvo katastrofos aukas. Ši nelaimė nusinešė 158 žmonių gyvybes, praneša BBC.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">


Kinijos ministras pirmininkas Wen Jiabao, Pakistano premjeras Yousufas Raza Gilani, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas buvo tarp tų, kurie pareiškė Indijai užuojautą.

JAV ambasadorius Indijoje Timotis Romeris teigė, kad Amerika yra pasirengusi suteikti šaliai pagalbą.

„Labai sunku suvokti šią tragediją, ypač žinant, kad žuvo tiek daug vaikų“, –Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Haguesas sakė, kad jis labai užjaučia aukų šeimas.

Indijos nacionalinės civilinės aviacijos tarnybos nurodymu sukurta speciali komisija katastrofos priežastims ištirti. Jau aptikta viena iš nukritusio lėktuvo „juodųjų dėžių“.

Skelbiama, kad nukritusį lėktuvą pilotavo serbų kilmės britas Zlatko Glusica. Laikraštis „The Times of India“ pranešė, jog 55 metų pilotas ne pirmą kartą leidosi Mangaloro oro uoste ir žinojo jo ypatumus.

Pigių skrydžių aviakompanijai „Air India Express“ priklausęs lėktuvas skrido iš Dubajaus į Mangalorą. Beje, Mangaloro oro uostas laikomas vienu sudėtingiausių lėktuvams pakilti ir nusileisti.

Kaip praneša Indijos televizijos kanalas CNN-IBN, lėktuvas „Boeing 737-800“ nusileidimo taką palietė maždaug 600 metrų toliau nei turėjo. Prie nelaimės galėjo prisidėti ir sudėtingos oro sąlygos. Dvi pastarąsias dienas Mangalore stipriai lijo. Be to, vienas iš išgyvenusių lėktuvo keleivių sakė, kad prieš nusileidimą greičiausiai sprogo važiuoklės padanga.

„Boeing 737-800“ įgula prieš nusileidimą nepranešė apie kokius nors gedimus.


  

Komentarai

Naujausi straipsniai