Tiesa.com   |   2013-05-31

Eurozoną liūdina rekordinis nedarbas

  
Eurozoną liūdina rekordinis nedarbas Skaičiuojama, kad per paskutinius 12 mėnesių Eurozonoje darbo neteko daugiau nei pusantro milijono.

Nedarbas Eurozonoje pasiekė naujas aukštumas. Šiuo metu darbo neturi daugiau nei 12 proc. žmonių. Ir tai rekordiniai, nieko nedžiuginantys skaičiai. Ir kol kas ekonomistai nežada geresnių laikų.

Kaip pranešė BBC, balandį nedarbas siekė nuošimčiu daugiau nei kovą ir sudarė 12.2%. Skaičiuojama, kad darbo nuo kovo iki balandžio neteko dar papildomai 95 tūkst. žmonių 17-oje šalių. Dabar šalyse, kuriose cirkuliuoja euras, darbo neturi iš viso 19.38 milijono žmonių. Per 12 pastarųjų mėnesių darbo neteko 1.6 milijono Eurozonos šalių gyventojų.
Didžiausias nedarbas užfiksuotas Graikijoje (27.0%) ir Ispanijoje (26.8%) bei Portugalijoje (17.8%). Žemiausias Austrijoje – 4,9 proc. Nedaug nuo austrų atsilieka Vokietija su 5,4 proc. nedarbu ir Liuksemburgas, kuriame darbo neturi 5,6 proc. darbingo amžiaus žmonių.
 
Daugiausiai nerimo visose šalyse kelia jaunimo nedarbas. Remiantis pateiktais duomenimis, balandį darbo neturėjo apie 3,6 milijono žmonių, kuriems yra 25-eri. Štai, pavyzdžiui, Italijoje nedirba daugiau nei 40 proc. jaunų žmonių.
  

Žymos: Euro zonos krizė, Euro zona

Komentarai

Naujausi straipsniai