Tiesa.com   |   2011-04-21

Europolas perspėja dėl teroristų išpuolių

  
Europolas perspėja dėl teroristų išpuolių Praėjusiais metais devyniose ES šalyse įvykdyti iš viso 249 teroristiniai išpuoliai.

Antradienį Europos Parlamente pristatytoje Europos policijos biuro ataskaitoje perspėjama, kad su dideliais pabėgėlių srautais iš Tuniso ir Libijos į Europą esą gali nesunkiai patekti ir nusikaltėliai.

Europolo duomenimis, nestabili padėtis Šiaurės Afrikoje sudaro teroristinėms grupuotėms naujas galimybes permesti į Europą savo narius ir įrangą. Jei perėjimas į demokratiją Šiaurės Afrikos valstybėse užtruks, parama teroristų organizacijoms gali išaugti.
Praėjusiais metais devyniose ES šalyse įvykdyti iš viso 249 teroristiniai išpuoliai, per juos žuvo 7 žmonės. 160 teroro atakų surengė nepriklausomybės siekiančios kovingosios grupuotės, tris – islamistai. Dėl teroristinių nusikaltimų 2010-aisiais suimta 611 žmonių, 179 jų sulaikyti dėl sąsajų su islamo terorizmu.
 
Anot Europolo, teroristinio išpuolio tikslas yra įbauginti visuomenę, priversti valstybę vykdyti nusikaltėlių reikalavimus bei susilpninti politines, teisines valstybines, ekonomines ar socialines šalies ar tarptautinės organizacijos struktūras.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai