Tiesa.com   |   2016-09-26

Europa sieks išsiųsti imigrantus namo

  
Europa sieks išsiųsti imigrantus namo
© Wikipedia.org
Dabar Europai galvos skausmą kelia ir nelegalai iš Afrikos, Pakistano bei Afganistano.
Skaičiuojama, kad šiemet Viduržemio jūra į Europą jau atplaukė 300 tūkst. migrantų.

Spręsdami pabėgėlių krizę Europos politikai sutarė, kad kuo greičiau reikia pasirašyti susitarimus su trečiojo pasaulio šalimis, kad šios priimtų savo piliečius, kurie neturi teisės pasilikti senąjame žemyne.

e kuo greičiau susitarti su Afrikos žemyno šalimis, taip pat Afganistanu ir Pakistanu, kad šios nedelsdamos atgal priimtų žmones, kurie nelegaliais kelias atkeliavo į Europą ir neturi teisės čia pasilikti, nes jiems nėra suteikiamas pabėgėlio ar kitas statusas“, - viešėdama Austrijos sostinėje Vienoje sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Anot jos, tokius susitarimus pasiekti, kaip ir nelegalią imigraciją į Europą, reikia sustabdyti kuo grečiau, nes Europa įdeda labai daug pastangų priimdama pabėgėlius iš karo siaubiamų šalių, tokių kaip Sirija.
 
„Tiesa“ primena, kad kovo mėnesį Europa sudarė susitarimą su Turkija, pagal kurį ši pažabojo migrantų judėjimą į Europą, tačiau dabar keliai pasikeitė – Europa dūsta nuo tūkstančių naujų nelegaliai atvykusių daugiausiai iš Libijos ir Egipto.
 
Kaip pranešė portalas thelocal.de, didžioji jų dalis bent jau laikiną prieblogstį gauna Italijoje.
 
Skaičiuojama, kad šiemet Viduržemio jūra į Europą jau atplaukė 300 tūkst. migrantų. Praėjusiais metais šie skaičiai buvo gerokai didesni – per pirmus devynis 2015-ųjų metų mėnesius į Europą jau buvo atplaukę daugiau nei pusė milijono migrantų.
Kaip žinia, ne visi keliaujantys pasiekia savo tikslą. Daugybė žmonių nuskęsta jūroje. Šiemet Viduržemio jūra jau pasiglemžė 3500 žmonių ir, manoma, kad šis skaičius augs.
 
 
 
  

Žymos: Egiptas, Turkija, Angela Merkel, Europa, Migrantai, Libija

Komentarai

Naujausi straipsniai