Tiesa.com   |   2016-08-11

Europa bijo naujos pabėlių bangos

  
Europa bijo naujos pabėlių bangos
© Flickr.com
Eksperų teigimu, pabėgėliai į ES šalių darbo rinkas integruojasi gerokai lėčiau nei tikėtasi.
Gali praeiti iki penkerių metų, kol vienas pabėgėlis sugebės visavertiškai pritapti svečioje šalyje ir dirbti produktyviai.

Augant įtampai tarp Europos ir Turkijos, susitarimas dėl pabėgėlių gali nukeliauti į užmarštį. O tai reiškia, kad senąjį žemyną užplūs nauja pabėgėlių banga. Dėl kurios dabar ekspertai ypač baiminasi.

Šiuo metu Turkijoje vien iš Sirijos daugiau nei milijonas pabėgėlių. Ir ši sutarė su Europos Sąjunga (ES) neleisti jiems chaotiškai ir nelegaliai išvykti į Europą. Tačiau dabar Turkijos santykiai su ES ypatingai įtempti ir, baiminamasi, kad visi susitarimai gali būti nutraukti.
Kaip rašė vokiečių dienraštis “Die Welt”, kurį citavo portalas delfi.lt, pabėgėliai gerokai sunkiai integruojasi į darbo rinką, nei tikėjosi verslininkai. Daugeliui atvykusiųjų trūksta išsilavinimo, taip pat sunkiai sekasi pritapti prie visuomenės, išmokti kalbą.
 
Skaičiuojama, kad gali praeiti iki penkerių metų, kol vienas pabėgėlis sugebės visavertiškai pritapti svečioje šalyje ir dirbti produktyviai.
 
Tuo tarpu visą kitą laiką, bedarbiams pabėgėliams reikia mokėti pašalpas. Jeigu atvykėlių skaičius dar išaugų, Vokietijai ir kitoms Europos Sąjungos šalims sunkiai sektųsi pakelti šią naštą.
 
  

Žymos: Vokietija, Europa, pabėgėliai, Bedarbiai, darbo rinka, pašalpos

Komentarai

Naujausi straipsniai