Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-02-04

Europa atsisakė Th. May paslaugos, BBC cituoja D. Grybauskaitę

  
Europa atsisakė Th. May paslaugos, BBC cituoja D. Grybauskaitę
© eu2017.mt nuotr.
Th. May (kairėje) siūlė tiltą, D. Grybauskaitė paaiškino, kodėl jo nereikia.
Nemanau, kad yra tokio tilto būtinybė – mes su amerikiečiais bendraujame Twitter.

Maltoje vykstant Europos Sąjungos viršūnių susitikimui Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pasiūlė būti tarpininke tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir senojo žemyno, tačiau jos paslaugos europiečiai mandagiai atsisakė.

Pastarosiomis dienomis visa Europa tik ir kalba, kad agresyvi JAV prezidento Donaldo Trumpo politika gali gerokai sugadinti ilgalaikę JAV ir ES partnerystę, o Maltoje vykstančiame susitikime gelbėtojo vaidmens ėmėsi JK premjerė Th. May.
Ji yra vienintelė iš senojo žemyno šalių lyderių, iki šiol sutikusi su D. Trumpu. Iš bendrijos besitraukiančios šalies premjerė teigė, jog galėtų būti tiltu tarp JAV ir ES.
 
Tačiau ES lyderiai siūlymu nesusižavėjo ir atkirto, jog Th. May paslaugos jiems nereikia.
 
„Nemanau, kad yra tokio tilto būtinybė – mes su amerikiečiais bendraujame Twitter“, – nacionalinis britų transliuotojas BBC citavo Europos politikos elito susitikime dalyvaujančią Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę.
 
JAV ir ES nuomonės nesutampa dėl narystės NATO – D. Trumpas yra pareiškęs, jog europiečiai turėtų liautis gyvenę amerikiečių sąskaita ir į bendrą aljanso katilą mokėti daugiau. Jis taip pat NATO yra pavadinęs „atgyvena“.
Žinia, D. Trumpas mėgsta itin savo nuomonę pareikšti savo „Twitter“ paskyroje.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, JAV, Donald Trump, Europos Sąjunga,, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai