Tiesa.com   |   2013-08-29

Euras – brangiai kainuojanti Graikijos klaida

  
Euras – brangiai kainuojanti Graikijos klaida Vokietijos kanclerė įsitikinusi, kad Graikijai nereikėjo leisti prisijungti prie Euro zonos.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Graikijai nereikėjo leisti įsivesti euro. Dėl Graikijos, kurios ekonomika smarkiai stringa paskutiniu metu, įstojimo į Euro zoną, politikė apkaltino savo kolegas Socialistų Demokratų partiją, kuri tuo metu buvo valdžioje ir dabar turėtų prisiimti atsakomybę, pranešė Thelocal.de portalas.

„Grakijai neturėjo būti leista įsivesti euro, be to politikai, atrodo, pamiršo, kad krizė neateina per vieną dieną“, - sakė ji. A. Merkel įsitikinusi, kad kai krizė jau buvo akivaizdi socialistai padarė esmines klaidas, už kurias dabar moka ne vienos šalies gyventojai.
Žinoma, tokiose kalbose yra tiesos, tačiau nereiktų pamiršti, kad tai taip pat yra ir dalis A. Merkel politinės kampanijos dalis. Mat už mėnesio vyks rinkimai ir kanclerė pradėjo savo kampaniją.
 
Tokia A. Merkel nuomonė ir kaltinimai politiniams oponentams bei griežta politikės laikysena Europos Sąjungoje (ES) gali būti, kad užtikrins rinkėjų palaikymą per rinkimus, kurie vyks rugsėjo 22 d. Kol kas apklausos rodo, kad A. Merkel yra populiariausia Vokietijos politikė, kuri gerokai lenkia savo konkurentus.
Reiktų priminti ir tai, kad kol Graikija, Ispanija kovoja su tragišku ekonomikos nuomūkiu bei milžinišku nedarbu, viršijančiu 20 proc., Vokietijos ekonomika iš lėto auga, o nedarbas tesiekia 6,8 proc.
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Euro zona

Komentarai

Naujausi straipsniai