Tiesa.com   |   delfi.lt, lrytas.lt   |   2014-10-27

Estijos mokykloje – kruvina tragedija (atnaujinta)

  
Estijos mokykloje – kruvina tragedija (atnaujinta) Estijos mokykloje nušautas mokytojas.

Vienoje Estijos mokykloje savaitė prasidėjo šūviais. Pietinėje Estijoje esančiame Viljandžio miesto Paalalinnos mokykloje aidėjo šūviai. Kruviną išpuolį įvykdė 15-etis jaunuolis, kuris iki tol buvo laikomas ramiu ir pavyzdingu vaiku.

Portalas Lrytas.lt pranešė, kad per šaudynes buvo nušauta vokiečių kalbos mokytoja Ene Sarap. Jai buvo 58-eri. Kaip pranešė Estijos žiniasklaida, kuria remiasi ir portalas Delfi.lt, moksleivis į mokytoją šūvius paleido pamokos metu, klasėje tuo metu buvo ir daugiau mokinių. Policijos atstovų teigimu, daugiau aukų nėra. Kokios šio kruvino išpuolio priežastys, kol kas nėra žinoma.
Policijai apie įvykį pranešė mokyklos darbuotojas, kuris pareigūnams pasakė, kad mokykloje aidi šūviai. Į įvykio vietą išskubėjo policijos ir greitosios pagalbos ekipažai.
 
Visi žmonės iš mokyklos buvo evakuoti. Remiantis portalu Delfi.lt, tėvai stoviniuoja prie mokyklos ir laukia daugiau žinių. Sunerimusiems tėvams iš pradžių pareigūnai teigė, kad tai pratybos ir tik vėliau patvirtino žinią apie žudynes.
 
Šaulį sulaikė policija. Paauglys suėmimo metu nesipriešino. Jau nustatyta, kad vaikinas šaudė iš legaliai jo tėvo vardu registruoto revolverio.
 
Kad iki išpuolio mokinys nebuvo abejingas ginklams, liudijo jo „Facebook“ paskyra, kurioje vaikinas įkėlęs kelias nuotraukas su ginklais, o įrašai byloja apie galimą tragediją. Vienoje žinutėje jaunuolis rašė: „Nevertinkite manęs pagal tai, kad esu ramus. Niekas žmogžudystės neplanuoja garsiai.“ Kitoje - „Jūs įkvepiate mano žudiką maniaką.“
Remiantis žiniasklaidos pranešimais, jaunasis estas praėjusį pavasarį mokykloje turėjo peilį, kurį aptiko apsaugos šuo. Šaltasis ginklas iš vaikino buvo atimtas, tačiau daugiau griežtesnių bausmių mokyklos vadovybė tuomet nesiėmė. Tačiau tėvai tokį pedagogų elgesį apskundė, amt jų manymu atimti peilį buvo pernelyg griežta bausmė jų sūnui.
 
Viljandžio mieste paskelbtas gedulas, iškeltos gedulo vėliavos. Pedagogai sutarė pamokų neatšaukti, tačiau jos prasidėjo nuo klasės valandos, per kurią buvo kalbama apie įvykusią tragediją. Mokytojai ragino tėvus išleisti vaikus į mokyklą, kur juos palaikys profesionalūs konsultantai ir padės surasti atsakymus bei nugalėti baimes.
 
  

Žymos: Estija, Nusikaltimai, Nelaimės

Komentarai

Naujausi straipsniai