2010-09-14

Estas surado vikingų lobį

  
 Estas surado vikingų lobį
© Maaleht
Vikingų monetų lobis.

Estijoje Harju regione lobių ieškotojas apleistame buvusio kolūkio lauke surado vikingų lobį, pranešė laikraštis „Maaleht“. Rastas lobis susideda iš 1312 sidabrinių monetų ir yra vienas didžiausių kada nors aptiktų Estijoje.Vikingų lobį radusio esto pavardė neskelbiama.

mal" style="margin-top:0cm;margin-right:15.0pt;margin-bottom: 12.0pt;margin-left:0cm;mso-outline-level:2">Pasivaikščiojimų su metalo detektoriumi mėgėjas taip pat aptiko kirvį ir peilį. Estijos Istorijos muziejaus ekspertų vertinimu, surasti daiktai gali būti priskirti XI amžiaus vidurio laikotarpiui.

Dauguma lobio monetų nukaldintos įvairiose vokiečių monetų kalyklose, tačiau yra ir angliškų, daniškų, švediškų, vengriškų ir arabiškų. Tarp monetų taip pat yra viena itališka ir dvi čekiškos. Be to, atkastas ir molinis indas, kuriame ir buvo sudėtas monetų lobis.

Vikingai dažnai užkasdavo panašius lobius. Istorikų, kurie specializuojasi vikingų laikotarpio tyrimais, nuomone, vikingai ne visada vadovaudavosi pragmatišku siekiu išsaugoti turtus. Senovės skandinavai manė, kad kautynių metu įgytos monetos savotiškai „kaupia“jas gavusiojo kario sėkmę ir gali tapti talismanu. Pagal panašių lobių monetų kilmę istorikai gali spėti karinius ir prekybinius vikingų žygių maršrutus.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai