Tiesa.com   |   2010-08-18

ES didina paramą Pakistanui

  
ES didina paramą Pakistanui

Atsižvelgdama į beprecedentiškai didėjančią humanitarinę krizę Pakistane, už tarptautinį bendradarbiavimą, humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakinga Europos Komisijos narė Kristalina Georgieva šiandien pranešė, kad Komisija skirs dar 30 mln. eurų skubiai pagalbai teikti.

Kartu su šiuo finansavimu bendra Komisijos humanitarinės pagalbos lėšų suma, skirta nukentėjusiems nuo potvynių gyventojams padėti, sudarys 70 mln. eurų. Rugpjūčio 23 dieną Komisijos narė K. Georgieva vyks į nelaimės ištiktus Pakistano regionus, kur susitiks su valdžios institucijų atstovais, gelbėjimo operacijų specialistais, taip pat su vietoje dirbančiais partneriais.

„Potvynių žala Pakistane yra didžiulė, kenčia milijonai žmonių. Papildomos lėšos bus naudojamos Europos Komisijos humanitarinės pagalbos partnerių vykdomoms humanitarinės pagalbos operacijoms spartinti. Komisijos gelbėjimo operacijų specialistai taip pat aktyviai dirba nukentėjusiose Pakistano vietovėse. Jie kartu su mūsų partneriais stengiasi užtikrinti, kad lėšos būtų naudojamos kuo veiksmingiau siekiant padėti labiausiai nuo šių katastrofiškų potvynių nukentėjusiems žmonėms“, - sakė Komisijos narė K. Georgieva.

Nuo liepos 31 dienos Europos Komisija jau suteikė 40 mln. eurų humanitarinės pagalbos Pakistano potvynių aukoms. Be šiandien paskelbto prašymo, per pastaruosius dvylika mėnesių Komisija iš viso skyrė 111,25 mln. eurų humanitarinės pagalbos nukentėjusiems Pakistano žmonėms.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai